Gratis

Key Account Manager

HCC Evolution

Candidatul Ideal

In parteneriat cu colaboratorii nostrii, unul din cei mai importanti producatori & furnizori de solutii complete de refrigerare la nivel mondial pentru retail, producator de echipamente frigorifice comerciale, avem deschis rolul de Key Account Manager.
Acesta va gestiona clientii din zona Moldovei, Bucuresti, Dobrogea si Muntenia.

Cerintele noastre pentru acest rol sunt:
- Educatie: studii superioare (profilul de management, stiinte economice sau tehnice, poate fi un avantaj)
- Experienta anterioara in domeniul vanzarilor si retail, minim 5 ani (constituie avantaj experienta intr-o firma de furnizare solutii pentru retail, echipamente frigorifice)
- Experienta de succes in dezvoltarea unei companiei
- Cunoasterea tehnicilor de negociere si a celor de vanzare
- Cunostiinte de operare PC (MS Ofice – Word, Excel) si a bazelor de date
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu
- Abilitati excelente de comunicare si negociere
- Orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor
- Capacitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa
- Atentie la detalii si abilitati organizatorice
- Persoana responsabila, serioasa, demna de incredere

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale pentru acest rol vor fi:
- Identificarea si prospectarea potentialilor clienti
- Promovarea produselor companiei
- Realizarea obiectivelor de vanzare: lunare, trimestriale si anuale
- Monitorizarea pietei de profil, pentru a obtine cele mai bune rezultate
- Crearea si mentinerea unei bune relatii de colaborare cu partenerii companiei
- Pregatirea rapoartelor pentru activitatea desfasurata

Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa de succes, te asteptam sa aplici pentru rolul nostru!

Suntem o companie de consultanţă cu servicii complete de resurse umane care se implica in promovarea brandului de angajator avand in echipa departament de marketing si IT, unde evoluţia, succesul şi dezvoltarea sunt doar câteva dintre atributele principale pe care le garantăm clientilor noştri prin serviciile noastre de recrutare.
„Misiunea noastră este sa dezvoltam echipe performate si motivate.”

În echipa noastră găsești partenerul tău strategic in resurse umane care: îți recrutează profesioniști de top, iti ofera consultanta in resurse umane, îți dezvoltă identitatea (brandul) companiei, îți oferă traininguri solide si programe de teambuilding pentru angajați, astfel că tu vei avea o echipa motivata si performanta.

Oamenii sunt mereu cei care ne inspiră valorile: Evoluție, Excelență, Loialitate. Cat si principiul DOP dupa care ne ghidam Disciplina, Organizare, Perseverenta.”
Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024