Publicat 27 Aug 2007 | Reactualizat 25 Sep 2007 | Expiră 27 Sep 2007

Key Account Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politica comerciala a firmei;
- mentinerea si dezvoltarea relatiei de colaborare cu clientii existenti de tip Key Account;
- negocierea si urmarirea derularii contractelor cu acesti clienti, stabilirea strategiilor si urmarirea spre indeplinire a politicii pe acest segment.
- stabilirea si dezvoltarea unor relatii profesionale cu clientii de care raspunde;
- intocmirea de analize si rapoarte de vanzari;
- planificarea si urmarirea activitatilor promotionale;
- analiza concurentei si a pietei;

Descrierea jobului

experienta in relatiile comerciale cu marile retele: Metro, Carrefour, Selgros, etc.
studii medii finalizate (studiile superioare reprezinta avantaj);
abilitati de comunicare si putere de convingere;
initiativa, capacitate de a lua decizii;
cunostinte avansate operare PC – pachet Office;
cunostinte limba engleza;
permis de conducere categ.B;

Persoana optimista si energica
Orientat catre rezultate si performanta

Societatea activeaza din 2001 in domeniul importului si comercializarii de scule si unelte pentru constructii.

Expirat
Key Account Manager  -  LUMY TOOLS TRANS FILIALA OTOPENI