Key Account Manager

ATP EXODUS SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte esentiale:
- Studii superioare finalizate, cu afinitate spre domeniul tehnic;
- Experiența relevantă în domeniul vânzarilor (minim 2 ani)
- Cunoștinte despre mediul economic și specificul procesului de vanzare
- Abilități dezvoltate dе operare PC - MS Office;
- Abilitatea de a dezvolta un portofoliu de clienți; orientare către client, atitudine pro-activă
- Abilități comunicare și negociere, planificare, organizare,
- Constituie un avantaj experiența în domeniul vânzărilor auto sau vanzari piese auto
- Cunoștinte avansate de limba engleză
- Disponibilitate la deplasări - permis de conducere categoria B, cu experienta in condus

Descrierea jobului

- promovаrea și vânzarea produsеlе din gamа comеrciаlizаtă de compаniе (camioane, utilaje, piеse și аccеsorii auto), pentru cliеnții alocаți;
- consultаnță de speciаlitatе și suport pеntru clienții еxistеnți, acțiuni pentru extinderea portofoliului de clienți și produse achiziționate de clienți;
- menținerea unui nivel de satisfacție optim privind serviciile oferite de companie;
- identificarea de clienți noi și creșterea volumului de vânzări;
- indeplinirea planului individual de vanzari agreat;
- aplicarea politicii de vânzări și urmărirea respectării condițiilor comerciale privind termenele de plată, instrumentele de plată, condițiile de livrare;
- derulare acțiuni în vederea îndeplinirii obiectivelor cantitative și calitative aferente postului;
- 20 vizite în teren / saptămână în zona alocată, gestionarea unui număr de 80-90 clienți/luna

Oferim:

- un mediu stimulativ de lucru cu oportunități de învățare și dezvoltare;
- toate resursele necesare îndeplinirii obiectivelor stabilite (mașină, telefon, tabletă, instruire, consultanță, campanii);
- pachet salarial în funcție de reușite și implicare;
- prețuri preferențiale pentru toate serviciile prestate/produsele comercializate de firmele din Grupul ATP.

Suntem o companie dinamică, având obiective, standarde și un mediu de lucru aliniate nivelului european. În cei peste 25 de ani de activitate în domeniul auto, echipa a crescut și s-a dezvoltat odată cu business-ul, astfel că astăzi suntem aproape 400 de angajați în ATP Group. Mai multe linii de business definesc azi afacerea grupului: ATP Trucks, ATP Bus, Stamer - suprastructuri, Hefton - utilaje de construcții/echipamente/ electro și motostivuitoare, Dealership auto prin ATP Motors, ATP Automotive - piese camioane și accesorii.

Avem la îndemână soluția optimă de mobilitate, atat pentru persoane cât și pentru mărfuri!

În concepția noastră, totul ține de încredere. Nimic nu e prea mult, nimic nu e prea greu, iar ceea ce începem ducem la bun sfârșit. Profitul, banii, sunt un mijloc spre scop si nu un scop in sine. Continuăm astfel să dezvoltăm afaceri durabile și profitabile, cu impact pozitiv asupra economei locale și asupra producției auto naționale.

Te invităm să faci parte din echipa ATP Group!

Publicat 3 iun. 2022 Reactualizat 1 iul. 2022 Expiră 3 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos