Publicat 14 Oct 2019 | Reactualizat 29 Oct 2019 | Expiră 30 Oct 2019

Key Account Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate;
• Experienţă în vânzări (FMCG / non-food) de minim 5 ani;
• Experienta in negocierea cu IKA de minim 3 ani;
• Abilităţi excelente de comunicare şi de negociere;
• Atitudine pro-activă, capacitate de analiză şi de sinteză;
• Persoană motivata, organizată, atentă la detalii, orientata spre rezultate;
• Experienta in managementul bugetului de venituri si cheltuieli;
• Diplomatie, adaptabilitate, capacitate de a lucra in echipa;
• Limba engleza avansat;
• Cunostinte de MS Office (Word, Excel, PowerPoint) - avansat;
• Permis de conducere categoria B, disponibilitate deplasari.

Descrierea jobului

• Intretinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii IKA asigurand un climat de incredere si parteneriat (dezvoltarea portofoliului de produse, monitorizarea comenzilor, rezolvarea sesizarilor, rezolvarea retururilor si urmarirea incasarilor);
• Negocierea contractelor anuale si monitorizarea derulării contractelor încheiate în limitele stabilite;
• Propunerea de strategii pentru maximizarea volumelor derulate prin IKA, implementarea acestora si identificarea de noi oportunitati de dezvoltare a cifrei de afaceri cu acestia;
• Propunerea, aprobarea, confirmarea planning-ului promo cu clientii si urmarirea realizarii acestuia;
• Planificarea estimarilor de vanzari pe fiecare client IKA;
• Intocmirea rapoartelor periodice referitoare la desfasurarea contractelor alocate si propunerea masurilor de imbunatatire;
• Atingerea obiectivelor stabilite in planul de vanzari prin gestionarea cu eficienta a relatiilor cu clientii IKA;
• Monitorizarea pieţei de profil și a competiției, prin vizite repetate în teren;
• Prospectarea si analiza pietei, identificarea oportunitatilor si tendintelor;
• Emiterea de comenzi speciale catre departamentul Achizitii;
• Analizeaza si urmareste permanent gama de produse a fiecarui client, propune produse noi/lichidari;
• Dezvoltare parteneriate noi.

Beneficii:
• Asigurare medicala;
• Bonuri de masa;
• Decontare transport.

Hama, infiintata in 1923 in Germania, este liderul european in domeniul accesoriilor, compania de succes, dezvoltata de o singura persoana, s-a extins in intreaga lume, devenind o corporatie cu nenumarate filiale, asociatii si locatii de productie pe fiecare continent.

Dupa 10 ani de prezenta pe piata din Romania, produsele sunt distribuite catre urmatorii partenri: Altex, Media Galaxy, Flanco, eMag, Auchan, Carrefour, Selgros, OMV, Petrom, Lukoil, PcGarage, Cel, Horbach, Orange si multi altii.

Expirat
Key Account Manager  -  Hama Distribution Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles