de ani Fără Frică...

Publicat 18 Sep 2006 | Expiră 19 Oct 2006

KEY ACCOUNT MANAGER ROMANIA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii Universitare, preferabil studii economice.
• Experienta de minim 5 ani in vanzarea de echipamente IT, sisteme performante sau notebook-uri/ Business Development Manager/ Large Account Manager in cadrul unor companii multinationale constitue un avantaj.
• Limba Engleza (nivel avansat)

Descrierea jobului

Clientul nostru este unul dintre cei mai mari producatori echipamente electronice, tehnologii de telecomunicatii, electrocasnice, dispozitive electronice si aparatura microelectronica pentru industrie.
Numarul angajatilor la nivel mondial este de 334.000, iar numarul de subsidieare la nivel global de 384. In Europa Compania are un numare de 15.000 de angajati at la nivel de productie cat si la nivel de vanzare directa. In portofoliul de produse vandute in Germania se numara atat bunuri de larg consum cat si sisteme performanie precum: sisteme de proiectie, monitoare cu plasma, aparatura GSM, notebooks, faxuri, cat si aparatura pentru diferite sisteme industriale.

Responsabilitati

• Identificarea de noi potentiali clienti pin contactarea personelor cu capacitate de decizie din cadrul companiilor vizate
• Castigarea de proiecte in Romania atat la nivel de vanzare directa cat si la nivel de distributie.
• Intocmirea de oferte pentru potentiali clienti.
• Identificarea in cadrul companiilor din Romania a nevoii acestora de notebook-uri.
• Negocierea clauzelor contractuale cu potentialii clienti
• Asistarea clientilor pe durata intregului proces e obtinere a produselor companiei.

Beneficii

• Posibilitate de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale.
• Pachet motivational atractiv
• Expunerea la colaborari cu companii internationale

Infiintata in anul 1985, Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de consultanta in managementul resurselor umane. De peste doua decenii, serviciile companiei se concentreaza in urmatoarele directii: executive search, executive selection si executive interim management.
Serviciile noastre acopera toate domeniile de activitate si sunt disponibile in zonele geografice Europa si Asia.
Din toamna anului 2005, Feige Business Advisors este prezenta si in Romania. Echipa noastra are peste trei ani experienta pe piata de recrutare si selectie de personal si se bazeaza pe o buna cunoastere a mediului de afaceri din Romania.

Contact:
Feige Business Advisors Romania
Str. Suceava nr.29/A, Ap.2
RO 300391 Timisoara
Romania

Tel./Fax +40 (0)256 / 29 45 28
info@ feige-business.advisors.ro
www.feige-business.advisors.ro

Expirat
KEY ACCOUNT MANAGER ROMANIA  -  Feige Business Advisors Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles