de ani Fără Frică...

Publicat 26 Ian 2016 | Reactualizat 23 Feb 2016 | Expiră 27 Feb 2016

Key Account Executive - Reprezentant comercial

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii;
- Minim 3 ani experienta in vanzari in domeniul bunurilor de larg consum (FMCG), preferabil pe segmentul KA
- Cunostinte medii de operare PC (Word, Excel);
- Cunostiinte medii de limba engleza;
- Experienta in utilizarea tabletei reprezinta un avantaj/sistem informatic;
- Permis conducere categoria B obligatoriu;
- Abilitati negociere;
- Atentie la detalii, orientare catre client si obtinerea de rezultate;
- Abilitati de solutionare a problemelor;
- Comunicare si colaborare;
- Adaptare la schimbare;
- Initiativa.

Descrierea jobului

- Implementeaza procedurile si standardele de vanzare si promovare a produselor companiei catre clientii de tip Key Account;
- Verifica la clientii Key Account aprovizionarea cu produse STRAUSS conform procedurilor si conditiilor agreate;
- Se asigura de implementarea planogramelor si planului de promotii stabilite si comunicate de STRAUSS Romania;
- Se preocupa permanent de marirea numarului de plasari suplimentare;
- Verifica permanent calitatea mercantizarii precum si folosirea adecvata a materialelor promotionale;
- Verifica activitatea merchandiserilor;
- Tine legatura cu seful de raion si se asigura de rezolvarea eventualelor probleme in cel mai scurt timp;
- Raporteaza periodic situatia vanzarilor si distributiei din zona sa, precum si estimat al vanzarilor pentru perioada urmatoare conform cerintelor sau alte situatii cerute de companiei (raportare in sistem informatic SFA).

1 post Mures - zona alocata: Mures, Sibiu, Alba
1 post Braila/Galati - zona alocata: Braila, Galati, Tulcea, Vrancea

Beneficii:
- Masina de serviciu
- Telefon de serviciu
- Bonuri de masa

  Strauss România, filiala Grupului istraelian Strauss, activeaza pe piata din Romania din 1994 si este una dintre cele mai importante companii producătoare de cafea de pe piaţa locală. Strauss România este o companie 360 grade ce oferă consumatorilor nu doar cafea, ci şi produse complementare. Fiind activă pe piaţa de retail, dar si cu solutii pentru Away From Home (HoReCa, Offices & Traffic Locations ), compania a dobândit de-a lungul anilor o expertiză solidă pe piaţa cafelei. Portofoliul companiei include brandurile Doncafe , Totti, Amigo, FORT, Tea Tales, Choco Divino, care se bucură de o reputaţie foarte puternică, atăt în România, cât şi la nivel internaţional. Varietatea mare de branduri de cafea, de la economy până la cele premium, sunt special create pentru consumatorii români, în urma studiilor de calitate amănunţite, întreprinse periodic, pentru a satisface o gamă extinsă de gusturi şi preferinţe.

Expirat
Key Account Executive - Reprezentant comercial  -  STRAUSS Romania (Doncafe)

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles