Publicat 21 Mai 2019 | Reactualizat 18 Iun 2019 | Expiră 21 Iun 2019

Jurist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate in domeniul juridic
- Cunoasterea legislatiei in vigoare
- Experienta pe o pozitie de jurist de minim 3 ani, din care cel putin 6 luni in transporturi
- Cunostinte operare Office
- Abilitati de comunicare si relationare personala
- Capacitatea de a stabili prioritati si de a organiza munca intr-un mod eficient
- Atentie la detalii, responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
- Capacitate de a comunica si a traduce din limbajul de specialitate pentru a adapta mesajul catre persoane cu specializari diferite
- Orientare catre solutionarea problemelor

Descrierea jobului

- Acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica firmei si angajatilor acesteia
- Rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului
- Redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale
- Redacteaza, avizeaza si contrasemneaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma
- Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare
- Se preocupa de permanenta actualizare a bazei informationale legislative a firmei
- Raspunde de rezolvarea prompta a reclamatiilor (ce intra in atributiile postului) venite din partea angajatilor si a clientilor
- Raspunde de informarea permanenta a tuturor angajatilor cu privire la modificarile legislative din domeniu
- Se informeaza permanent cu privire la modificarile legislative
- Gestioneaza documentele de evidenta a contractelor de munca

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Expirat
Jurist  -  Manpower Romania