Publicat 08 Feb 2018 | Expiră 11 Mar 2018

JURIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent al Facultatii de Drept
  • Experienta relevanta pe un post similar
  • Cunoasterea Legislatiei achizitiilor publice in vigoare poate constitui un avantaj
  • Excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza
  • Locul jobului : Botosani

Descrierea jobului

  • Asigura desfasurarea activitatii firmei in conformitate cu normele legale si consilierea sub aspect juridic a departamentelor si conducerii acestora.
  • Elaboreaza regulamente, hotarari, ordine si instructiuni referitoare la desfasurarea activitatii in cadrul firmei in conformitate cu legislatia in vigoare.
  • Avizeaza si contrasemneaza actele cu caracter juridic ale firmei.
  • Reprezentarea intereselor si apararea drepturilor legitime ale firmei in fata autoritatilor publice, institutiilor de orice natura, precum si in fata oricarei persoane juridice sau fizice, romana ori straina.
  • Asigura consultanta tuturor departamentelor firmei si informeaza in permanenta cu privire la modificarile legislative.
  • Analizeaza si aproba contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;
  • Analizeaza contractele de munca intre companie si angajati si propune solutii pentru buna desfasurare a activitatii;
  • Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
  • Apeleaza la specialisti din domeniu, in cazul in care problemele aparute sunt mai presus de cunostintele sale si experienta sa;
  • Consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal;
Beneficii:
  • Salariul se va stabili in urma interviului, in functie de pregatirea candidatilor
Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV la adresa: office@consproiectm.ro, tel: 0371.331.960

Descrierea companiei

CONSPROIECT M SRL

Expirat
JURIST  -  CONSPROIECT M SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles