Gratis

Jurist - Consilier Juridic Service Auto

TOP LAC AUTO SERVICE SRL

Candidatul Ideal

Cerinte - Candidatul ideal:
Studii superioare juridice: Facultatea de Drept;
Minim 10 ani experienta dovedita, din care 5 ani minim in domeniul asigurarilor (specializat in daune auto, asigurari auto, service auto);
Cursuri de specializare in domeniul asigurarilor;
Cunostinte temeinice cu privire la domeniul service auto si asigurari; Legea privind asigurarile si reasigurarile; Legea privind activitatea de asigurare si supravegherea asigurarilor; Ordinele CSA; Conditii ale contractelor si politelor de asigurare;
Limba engleza - nivel avansat;
Cunostinte foarte bune Microfost Office (Excel, Word, Power Point);
Atitudine orientata catre rezultate si catre client;
Abilitati excelente de comunicare si relationare;
Atitudine proactiva, pozitiva, dinamica, inovativa;
Abilitati organizatorice, spirit de echipa, eficienta;
Integritate, asumare responsabilitati;
Capacitate de analiza si sinteza;
Disponibilitate pentru program prelungit;
Permis conducere: B.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Conceperea si redactarea contractelor societatii sau alte acte juridice incheiate cu persoanele juridice/fizice;
Verificarea contractelor si alte documente juridice primite de la terti;
Verificarea si urmarirea executarii contractelor incheiate cu beneficiarii;
Intocmirea corespondentei si redactarea raspunsurilor la adresele primite din parte colaboratorilor (societatilor de asigurare)/beneficiarilor;
Coordoneaza relatia cu avocatii colaboratori si cu executorii judecatoresti parteneri; se asigura ca actiunile pe care acestia trebuie sa le realizeze in cazurile predate se efectueaza la timp si in conformitate cu procedurile si legislatia in vigoare.
Activitatea se desfasoara in cadrul locatiei din Afi Cotroceni, situata in Bd. Timisoara, Nr. 8-10, Sect. 6, Bucuresti.

Beneficii: Iti oferim un mediu de lucru profesionist si modern cu o echipa mare si unita;
Stabilitatea locului de munca. Suntem prezenti pe piata auto din Bucuresti inca din 1995 cu 3 unitati reparatoare: Afi Cotroceni, Militari, Pipera.
Punem accent pe dezvoltarea si formarea angajatilor nostri – oferim training de specialitate;
Contract de munca si conditii salariale foarte avantajoase: 5000 RON net;
Program de lucru flexibil.

Daca intrunesti conditiile de mai sus si doresti sa te alaturi familiei noastre de profesionisti, sa te perfectionezi continuu si sa lucrezi intr-un mediu tanar si dinamic, APLICA ACUM CV-ul tau.

TOP LAC si-a inceput activitatea in anul 1995, in Bucuresti, ca unul dintre cele mai moderne ateliere de vopsitorie, printre primele dotate cu cabina de vopsit. Inca de la inceput am folosit exclusiv tehnologie germana si produse de vopsitorie premium.

Compania noastra este prezenta pe piaţa auto din Bucureşti inca din anul 1995. In aceasta perioada serviciile noastre au fost apreciate de catre numerosii nostri clienti, firma noastra efectuand reparatii la un numar de peste 100.000 autoturisme. Activitatea noastra se desfasoara in 3 unitati reparatoare - Militari, Afi Cotroceni, Tunari Pipera si 7 centre de constatare daune auto: Militari, Afi Cotroceni, Splaiul Unirii (Strada Drumetului, Sector 3, Bucuresti), Baneasa, Sos. Fundeni, Foisorul de Foc si Tunari.

Pregatirea personalului este un lucru foarte important pentru noi si de aceea, periodic, toti angajatii participa la cursuri de specializare in Germania sau in Romania.

Pentru informarea cu privire la protectia datelor cu caracter personal, va rugam sa consultati Politica de confidentialitate pusa la dispozia dvs. pe site-ul nostru https://www.toplacservice.ro/politica-confidentialitate.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024