Publicat 13 Iun 2019 | Expiră 14 Iul 2019

Jurist-asistent notar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii juridice superioare;
-experiență în domeniul juridic minim 5 (cinci) ani;
-abilități de comunicare și organizare;
- seriozitate;
-să cunoască cel puțin o limbă străină de circulație internațională;
- foarte bune cunoștințe și abilități operare calculator - MS Office (Word, Excel, Power Point, Internet).
- experiența într-un loc de muncă similar constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- redactare documente cu continut juridic;
- verificare situatie juridica a imobilelor;
- documentare;
- pregatire dosare succesorale;
- asistarea notarului in realizarea procedurilor notariale;
- verificarea si pregatirea documentelor in vederea incheierii actelor notariale.

Biroul Notarului Public ANA-MARIA DRAGNEA funcționează din anul 2006 în Municipiul București, ca birou individual, fiind înregistrat la Curtea de Apel București, cu competență teritorială în circumscripția judecătoriilor arondate Tribunalului București, notarul public titular al biroului promovând, în anul 2005, concursul pentru dobândirea calității de notar public, desfășurat la nivel național, cu media generală 10.
Ca organizare profesională, acest birou notarial face parte din Camera Notarilor Publici București, iar notarul public titular este membru al Uniunii Naționale a Notarilor Publici din România.

Expirat
Jurist-asistent notar  -  BIROU INDIVIDUAL NOTARIAL ANA-MARIA DRAGNEA