Junior Social Media Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 2000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam un coleg

Pasionat de social media, google ads, e-commerce si mediul online, in general
Este dinamic, entuziast si orientat catre rezultate
Are cunostinte minime de marketing online, Google Analytics, PPC (Facebook Ads, Google Ads), content marketing, social media, copywriting si web analytics
Demonstreaza capacitati de analiza si sinteza, precum si viziune strategica, concentrare pe cifre si masurarea succesului campaniilor sau actiunilor initiate
Sau experienta in planificarea, implementarea si coordonarea campaniilor de marketing online si a campaniilor de PR
Se exprima corect in limba romana, atat verbal, cat si in scris
Detine bune cunostinte de limba engleza atat comunicare verbala, cat si in scris
Are foarte bune abilitati de comunicare si relationare
Are idei creative, imaginatie, meticulozitate, originalitate
Este o persoana flexibila si lucreaza bine atat individual, cat si in echipa

Descrierea jobului

Analizeaza piata de profil si identifica cele mai potrivite canale de comunicare
Planifica, implementeaza, monitorizeaza campaniile de marketing online si adapteaza strategii in functie de evolutia acestora
Proiecteaza si realizeaza campanii de marketing in colaborare cu echipa
Gestioneaza conturi de socializare si campanii de promovare online in colaborare cu echipa
Colaboreaza cu restul departamentelor referitor la promotii, vanzari, cerinte ale clientilor
Efectueaza periodic analize si rapoarte
Optimizeaza costurile si urmareste constant performanta campaniilor
Program flexibil, mediu de lucru placut
Pachet salarial motivant direct proportional cu realizarile
Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive

Suntem o agenție de digital marketing dedicată în obținerea click-urilor care contează pentru clienții noștri.

Publicat 27 oct. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 27 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos