Gratis

Junior Sales Consultant - IT courses

Manpower Romania

Candidatul Ideal

Manpower România recrutează un Sales Consultant pentru un jucător important pe piață, care de 15 ani se ocupă cu educaţia şi certificarea în domeniul IT-ului.
În calitate de Sales Consultant Educațional, vei fi prima persoană cu care viitorii cursanți vor lua legătura și de la care vor primi primele informații despre programele noastre educaționale.

Ce dorim de la tine?
  • Studii superioare;
  • Cunoaşterea limbii engleze - conversațional;
  • Experienţă de minim 6 luni într-o poziţie de vânzări;
  • Cunostinţe de operare PC;
  • Dorinţă de a lucra şi de a progresa într-o companie multinaţională, aflată în continuă expansiune;
  • Abilităţi excelente de comunicare, de negociere şi o atitudine orientată spre client;
  • Abilități excelente de comunicare, prezentare, convingere și încredere în sine în discuția cu un client;
  • Capacitatea de a încheia efectiv acorduri cu clienții.

Descrierea jobului

  • Contactarea clienţilor şi menţinerea relaţiilor cu aceştia;
  • Stabilirea întâlnirilor cu potenţialii clienţi;
  • Pregătirea documentaţiei necesare pentru înscriere;
  • Realizarea rapoartelor de activitate;
  • Participare activă la realizarea target-ului de vânzări al echipei şi la atingerea obiectivelor respectând politica de vânzări a companiei;
  • Oferirea de informații despre serviciile educaționale prin telefon, e-mail și la întâlniri cu clienții;
  • Negocierea condițiilor de înscriere;
  • Pregătirea și semnarea contractelor.

Beneficii:
  • Tichete de masă;
  • Zile in plus de CO pentru vechime;
  • Abonament Medlife;
  • Decontare 50 RON/lună din abonament sală de sport;
  • Team Building-uri;
  • Acces la oricare dintre cursurile școlii;
  • La absolvire, se oferă și examen internațional din partea companiei;
  • Bonus in bani pentru vechime in companie la 5, 10 si 15 ani.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024