Publicat 09 Dec 2019 | Reactualizat 06 Ian 2020 | Expiră 09 Ian 2020

Junior Recruiter

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dacă te consideri a fi o persoană dinamică, motivată, competitivă, dornică să se dezvolte in domeniul recrutării, echipa din Iași este nerăbdătoare să îți ofere suportul necesar integrării tale.
De asemenea, ne dorim să:
- cunoști limba engleză/ franceză la nivel avansat;
- deții excelente abilități de comunicare, prezentare si persuasiune;
- ai spirit de inițiativă, curiozitate și proactivitate;
- fii flexibil și să ai capacitatea de a gestiona mai multe proiecte de recrutare în paralel;
- fii orientat către client și către rezultate.

Descrierea jobului

Te provocăm să te alături unui departament de recrutare, definit de dinamism și diversitate, în care gradul de implicare al fiecăruia dintre noi face diferența.
Pasiunea pentru Resurse Umane reprezintă principalul criteriu de selecție!

Responsabilitățile tale în calitate de Junior Recruiter vor fi:
- identificarea candidaților conform profilului cerut;
- realizarea screening-ului CV-urilor candidaților în conformitate cu cerințele postului vizat;
- realizarea testărilor specifice posturilor deschise (lingvistice/ tehnice);
- susținerea interviurilor de selecție în vederea validării profilului căutat;
- promovarea oportunităților profesionale din cadrul companiei;
- completarea bazei de date și a diferitelor rapoarte de activitate zilnice și săptămânale.

Ce oferim?
- Home office (1 zi/ lună).
- Pachet care include beneficii financiare și non-financiare;
- Training inițial specific activității desfășurate;
- Acces la școala internațională de formare a companiei;
- Sală de relaxare. Atunci cand ai o pauză în timpul zilei te poți bucura de o masă de foosball, PlayStation și Green Corner;
- Vineri tematice și alte activități bazate pe conceptul "Happy people at work";
- Integrarea într-un mediu profesionist, alături de o echipă deschisă, dinamică și de succes.

13 ani de experiență, peste 800 de colegi în 12 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria, Ucraina, Cipru și Tunisia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE Academy. Mediu multicultural și un zumzăit continuu într-o multitudine de limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, portugheză, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată, cehă. Clienți din toate colțurile lumii.

Care este activitatea principală a VEO? Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane,
Calitate, Logistică și Transport, Suport și Dezvoltare IT, Retail.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.
Avem o bază de cunoștințe imensă construită în ultimii 12 ani, pusă la dispoziția ta. Tot ce îți trebuie este dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu asta, dar cu restul ... Da, putem!

Expirat
Junior Recruiter  -  Veo Worldwide Services

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles