Gratis

Junior Purchasing Analyst

Prisum Healthcare

Candidatul Ideal

Ne marim echipa si cautam Junior Purchasing Analyst!

Daca esti o persoana organizata, cu minimul de expertiza in legislatia si in procedurile din domeniul achizitiilor publice, atunci ne-ar placea sa te cunoastem & sa te avem in echipa.

Misiunea postului:
Organizeaza si planifica activitatile de achizitii publice dedicate echipei spitale.

Profil candidatului:
  • Studii superioare;
  • Certificare in domeniul achizitiilor publice - constituie avantaj;
  • Experienta de 1 (un) an in industria farmaceutica;
  • Experienta minima in achizitiile publice si in utilizarea sistemului SEAP;
  • Cunostințe privind legislatia si procedurile privind achizitiile publice in Romania;
  • Experienta in utilizarea pachet de baza Microsoft Office (cunostinte bune de Microsoft Excel);
  • Cunostinte de limba engleza – constituie avantaj;
  • Foarte bune abilitati de comunicare verbala si scrisa, inclusiv redactarea documentatiei specifice achizitiilor publice;
  • Excelente abilitati de organizare, prioritizare, planificare si de a respecta termene limita;
  • Abilitati de negociere si de gestionare a relatiilor cu clientii intern si externi ai companiei;
  • Capacitate de a lucra sub presiune, de a indeplini sarcini multiple si de a respecta termene strase;
  • Bune competente analitice si numerice, atentie deosebita pentru detalii,capacitate de sinteza si analiza;
  • Proactivitate si atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Gestioneaza procesele de achizitii publice conform legislatiei in vigoare si a regulilor impuse de Sistemul Electronic de Achizitii Publice (SEAP) cu privire la toate produsele farmaceutice catre spitale, aflate in portofoliu, sub directa coordonare a superiorului direct;
  • Elaboreaza si redacteaza documentatia necesare pentru licitatii si procedurile de achizitii publice, in conformitate cu cerintele legale si tehnice;
  • Colaboreaza strans cu echipele interne pentru a identifica cerintele specifice ale proiectelor si a dezvolta strategii eficiente de achizitii;
  • Monitorizeaza si raporteaza stadiul achizitiilor, asigurandu-se ca toate termenele si cerintele sunt respectate;
  • Asigura pastrarea, arhivarea electronica & fizica si confidentialitatea datelor si informatiilor;
  • Respecta principiile de transparenta, concurenta si eficienta in toate etapele procesului de achizitii publice;
  • Asigura conformitatea in acord cu standardele de etica si transparenta in intreaga activitate desfasurata;
  • Introduce in CRM si transmite comenzile primite de la clienti in vederea facturarii si livrarii produselor catre echipele responsabile;
  • Tine evidenta preturilor contractate cu clientii si redacteaza notificari cu privire la actualizarea acestora conform legislatiei;
  • Transmite periodic catre echipa de management diverse raporte privind activitatea in derulare.

Beneficii:
  • Pachet salarial motivant, in conformitate cu studiile, experienta si competentele;
  • Bonus de performanta, direct proportional cu performanta companiei si cea individuala;
  • Program flexibil si posibilitatea de a lucra remote (2 zile/ saptamana);
  • Tichete de masa;
  • Buget lunar alocat pentru beneficii flexibile (abonament medical in cadrul unei retelei private de sanatate/ tichete de vacanta/ pensie privata);
  • Prime pentru diverse evenimente;
  • Decontare transport;
  • Concediu de odihna raportat la vechimea totala in munca;
  • Training-uri de specialitate pentru dezvoltarea competențelor necesare postului;
  • Mediu de lucru profesionist si competitiv, insa in acelasi timp prietenos, care te va ajuta sa te dezvolti si sa inveti continuu;
  • Cafea, ceai si fructe la birou.

Viziunea Prisum este aceea de a se dedica Vieții. Respectăm Viața în toate formele sale: natură, oameni, animale. Suntem dedicați acestui vis de a face bine celor din jur. De aceea am ales să oglindim această viziune în "mantra" care ne călăuzește: "Prisum. Dedicated to Life. Naturally."

Fondată în 1994, compania Prisum este dedicată îmbunătățirii sănătății printr-o gamă largă de produse și servicii.
Ne ducem la îndeplinire Misiunea, parcurgând pași zi de zi în direcția pe care ne-am propus-o.
Suntem dedicați consumatorilor noștri prin oferirea unor produse și servicii care să le îmbunătățească sănătatea și astfel, întreaga Viață.
Ne tratăm cu respect angajații, acționarii, partenerii de afaceri și clienții.
Oferim produse sigure, de înaltă calitate și rămânem preocupați în permanență de nevoile și dorințele consumatorilor noștri.
Credem că pasiunea cu care ne urmărim obiectivele, inspirația de care sperăm să dăm dovadă în alegerile făcute și curajul care ne caracterizează - sunt elementele necesare unei creșteri sănătoase.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024