Publicat 02 Mar 2021 | Expiră 05 Mar 2021

Junior Policy Analyst

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • absolvent al unei facultăți cu următorul profil: științe juridice/administrative, științe politice/europene, sociologie, litere/limbi străine (engleză) etc.
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat
  • cunoașterea modului de funcționare a sistemului de stat din România
  • abilități PC (utilizare avansată Office Microsoft, rețele sociale și site-uri oficiale/media);
  • atenție la detalii, abilități de analiză si sinteză, de gestionare a termenelor limită,
  • comunicare interpersonală, lucru în echipă, adaptare la schimbare
  • atitudine pozitivă, creativitate și spirit de inițiativă, flexibilitate, autonomie;
  • să fie confortabil cu telemunca (95% din timp)

Descrierea jobului

Echipa Issue Monitoring caută coleg nou pentru funcția de Junior Policy Analyst, care să își dorească o carieră în domeniul politicilor publice. Tu vii cu abilități de analiză și spirit de echipă, iar noi promitem un colectiv mișto și dezvoltarea ta într-un an, cât alții în doi. Dacă îți dorești să fii la curent cu schimbările legislative din varii domenii și să iei contact cu lumea politicii și a mediului de afaceri, așteptăm să ne trimiți CV-ul tău.

Ce presupune funcția de Junior Policy Analyst:

  • Monitorizarea actelor normative din varii domenii (social, sănătate, fiscalitate, protecția mediului, energie, etc), introducerea acestora pe o platforma online și actualizarea periodică a informațiilor;
  • Monitorizarea presei online pentru domeniile relevante și în funcție de solicitările clienților;
  • Comunicarea periodică cu clienții via E-mail/Whatsapp, când situația o impune
  • Identificarea nevoilor clienților și propunerea de soluții pentru acestea;
Contractul este pe perioada nedeterminată, cu primele 90 de zile de probă. Programul de lucru este de 8 ore/zi, de luni până vineri, + 30 de minute pauză de masă.

Issue Monitoring este aliatul mediului de afaceri, pe măsura provocărilor legislative pe care acesta le resimte. Folosim tehnologie de ultimă generație și know-how-ul experților în politici publice pentru a le livra clienților ultimele modificări de legislație și evenimentele cheie de pe scena politică, pentru ca aceștia să poată anticipa schimbările care au loc la nivel înalt și să poată lua cele mai bune decizii de business.

Expirat
Junior Policy Analyst  -  ISSUE MONITORING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles