Publicat 03 Iul 2019 | Reactualizat 02 Aug 2019 | Expiră 03 Aug 2019

Junior Online Marketing / Administrator Website-uri

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Companie lider de piata in domeniul sporturilor extreme cu motor, angajam Junior Online Marketing / Administrator Website-uri.

Candidatul ideal:
- disponibilitate pentru o colaborare full-time pe termen mediu si lung
- familiaritate cu mediul online constituie avantaj
- studii superioare in curs sau finalizate (avantaj Marketing sau IT)
- limba engleza scris, citit nivel mediu (avansat constituie avantaj)
- cunostinte operare PC nivel mediu
- cunostinte Microsoft Word, Excel, Outlook, PDF, JPG
- cunostinte copywriting sau abilitatea de a compune descrieri de produs si articole atractive
- cunostinte SEO nivel de baza (mediu sau avansat constituie avantaj)
- cunostinte software de editare imagini nivel de baza constituie avantaj
- cunostinte Google Ads si Facebook Ads nivel de baza constituie avantaj
- rabdare, atentie la detalii, responsabilitate si perseverenta
- bune abilitati de comunicare si capacitatea de a lucra in echipa
- dorinta de a invata si de a evolua profesional in domeniul online

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
- administrarea de website-uri si magazine online
- incarcarea de produse cu preturi, imagini, descrieri, specificatii, videoclipuri, fise tehnice, cataloage de accesorii
- documentarea produselor incarcate (descrieri de produse)
- optimizare SEO la nivel de baza pentru produsele incarcate
- copywriting si content writing pentru produse si articole optimizate SEO (stiri, reviews, blog, link building)
- administrarea paginilor de social media alocate (postari si comunicarea cu clientii interesati)
- postarea de anunturi cu produsele comercializate pe site-uri de anunturi gratuite sau cu plata
- verificarea site-urilor din portofoliul companiei pentru erori si propuneri de imbunatatire
- mentinerea legaturii cu agentiile partenere de web development, web hosting
- mentinerea legaturii cu furnizorii companiei pentru actualizarea ofertelor si promotiilor
- crearea de materiale grafice pentru showroom, site-uri si social media (dupa o perioada de acomodare)
- monitorizarea de campanii Google Ads si Facebook Ads (dupa o perioada de acomodare)
- oferirea de asistenta pe partea de web si online colegilor din alte departamente ale companiei si dealerilor companiei din tara
- task-uri de project management la cererea directorului companiei, cu care se va lucra in stransa colaborare

Oferim:
- salariu motivant platit la timp fara exceptii si bonusuri in functie de performanta
- echipa tanara si un mediu de lucru antrenant
- sustinere si cooperare pentru acomodare, invatare, dezvoltare si promovare
- posibilitatea de a avansa salarial odata cu performanta si noi responsabilitati preluate
- sansa de a lucra intr-una dintre cele mai mari companii powersports din Romania

Mini-interviul atasat este obligatoriu. Nu vor fi luate in considerare candidaturile fara interviu completat. Va multumim si asteptam cu interes candidaturile dumneavoastra!

Una dintre cele mai mari companii din Romania distribuitoare de vehicule recreationale off-road si on-road (atv, utv, motociclete, scutere, spyder, skijet, snowmobile, ryker, accesorii, echipamente si piese de schimb).

Expirat
Junior Online Marketing / Administrator Website-uri  -  AMR Electric Cars

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles