Publicat 21 Feb 2017 | Reactualizat 21 Mar 2017 | Expiră 25 Mar 2017

JUNIOR LOGISTICS MANAGER

5 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

You have a highly developed sense of service and you want to build an incredible partnership with stores in order to satisfy each sporty users.
Team spirit oriented, you have a strong managerial / coaching convictions and like to work in the field each day in support of your team and your colleagues.
You are hands – on, dynamic, persistent, creative, you have the sense of challenge, responsibility and organization.
You're a person of action who is not afraid to take decisions and comunicate easily with passion.
Join us in this incredible project and be one of the first pathfinders in the construction of DECATHLON South Eastern Europe supply.

STUDIES
Ideally, Master degree in economics, ingeneer, logistics, transport

Descrierea jobului

In the future Logistics center of Bucharest , you will be responsible for the supply of our omnichannel business in Romania and Bulgaria. In total autonomy you will choose, integrate, train and manage your team (15 to 25 teammates) to ensure the achievement of your goals.
Serving your customers and the development of our logistics process, you will coach your team giving it sense, motivation and competence to ensure short leadtimes, lower costs and service quality.

Decathlon, un brand care propune mărci inovatoare pentru plăcerea tuturor sportivilor.
Suntem 70 000 de colaboratori Decathlon care lucrează zilnic pentru a atinge un scop comun, și anume să facem accesibile unui număr cât mai mare de persoane plăcerile și avantajele sportului. În toate țările în care avem filiale, împărtășim o cultură a companiei puternică și unică, consolidată de cele două valori care ne reprezintă: vitalitate și responsabilitate.
La Decathlon, inovația este în centrul tuturor activităților: de la cercetarea de piață, până la conceperea produselor, design, producție și logistică. Echipele celor 20 de mărci pasiune Decathlon își folosesc toată energia pentru a concepe produse tehnice, simple și cu un design atractiv, la cele mai mici prețuri.
Produsele noastre sunt destinate tuturor sportivilor, de la începători la profesioniști, și sunt disponibile exclusiv în magazinele Decathlon.

Expirat
JUNIOR LOGISTICS MANAGER  -  Decathlon Romania