Publicat 30 Mai 2016 | Expiră 01 Iul 2016

Junior Fundraiser si Coordonator Voluntari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

HOSPICE Casa Sperantei, Bucuresti
Cerinte generale:
Absolvent al unei forme de invatamant superioare;
Limba engleza scris si vorbit la nivel avansat;
Cunostinte bune de operare PC MS Office;
Experienta anterioara pe o pozitie similara sau in domeniile Marketing, Vanzari, Relatii Publice prezinta un avantaj;
Carnet de conducere categoria B;

Principalele responsabilitati ale postului:
Fundraising

Identifica potentiali sponsori si alti parteneri care pot sustine activitatea fundatiei;
Face abordari directe si prezentari pentru obtinerea de sponsorizari in bani, produse sau servicii, pentru obtinerea de donatii salariale sau recurente;
Dezvolta relatiile cu companiile si persoanele fizice care sustin fundatia, urmarind crearea unui parteneriat echitabil si pe termen lung;
Face parte din echipa de suport al proiectelor cuprinse in planul de fundraising pentru anul in curs (evenimente si campanii);
Planifica, deruleaza, raporteaza si evalueaza programele de fundraising pe care le coordoneaza;
Identifica oportunitati si cauta idei pentru dezvoltarea de noi programe de fundraising;
Colaboreaza cu echipa de comunicare pentru dezvoltarea materialelor de comunicare necesare implementarii proiectelor;
Contribuie la elaborarea planului anual de fundraising (bugetul de venituri din programele de fundraising si cheltuieli pentru fundraising, atragerea unui numar planificat de donatori si sponsori noi);
Contribuie la programul permanent de cultivare si dezvoltare a unei baze de donatori ai fundatiei;
Opereaza zilnic in baza de date si inregistreaza corect si complet contactele efectuate si tine legatura cu contactele pe care le-a initiat, trimite scrisori de multumire, materiale informative si la nevoie documente si rapoarte catre donatori si sponsori;
Promoveaza HOSPICE Casa Sperantei la nivel local si national, avand la baza viziunea, misiunea si valorile organizatiei;

Coordonare voluntari

Evalueaza nevoia de voluntari a programelor si proiectelor derulate de departamentul de Fundraising si Comunicare, propunand, in acest sens, strategia de atragere de noi voluntari;
In colaborare cu coordonatorii de programe si evenimente de fundraising, stabileste sarcinile pentru fiecare voluntar;
Participa la recrutarea, intervievarea şi selectarea voluntarilor;
Planifica şi organizeaza programele de orientare şi instruire a noilor voluntari;
Asigura monitorizarea şi evaluarea voluntarilor, in baza informaţiilor furnizate de  coordonatorii de programe sau proiecte;
Menţine legatura cu voluntarii prin intâlniri periodice;
Menţine o baza de date cu privire la voluntarii organizaţiei, intocmind in acest sens  diferite documente de evidenţa, monitorizare şi evaluare;
Ofera asistenta voluntarilor, la solicitarea acestora, pentru a facilita indeplinirea de catre ei a sarcinilor asumate (acomodarea in echipa proiectului, relaţia cu coordonatorii de programe etc.);
Propune masuri pentru motivarea voluntarilor;
Respecta regulamentele, metodologiile şi procedurile de lucru din cadrul organizaţiei;
Coordoneaza echipa de voluntari in organizarea de evenimente si implementarea de campanii;
Desfasoara activitati de colaborare pe probleme de voluntariat cu  reprezentantii altor institutii si ONG-uri;
Respecta legea cu privire la voluntariat;

Aptitudini:
Bune abilitati de comunicare verbala si scrisa, interpersonale si de networking;
Abilitati foarte bune de persuasiune, capacitate de a solicita sprijin direct pentru fundatie (donatii in bani, servicii, materiale etc.);
Capacitate de a vorbi in fata publicului;
Bune abilitati de organizare si coordonare;
Dinamism, spirit de echipa, proactivitate, creativitate;
Focusare pe rezultate;
Capacitatea de a respecta termene limita;

HOSPICE Casa Speranței, organizație non-profit înființată în 1992, a introdus conceptul de îngrijire paliativă în România. HOSPICE este cea mai mare fundație din țară, care oferă gratuit servicii specializate de acest tip. (www.hospice.ro)

Organizația își desfășoară activitatea în Brașov și București, îngrijind copii și adulți diagnosticați cu boli incurabile. HOSPICE a dezvoltat servicii complete de îngrijire paliativă, care sunt oferite în centre de zi, ambulatorii și unități proprii pentru internare, la domiciliul pacienților și în spitalele partenere.
HOSPICE Casa Speranței dezvoltă îngrijirea paliativă la nivel național și internațional prin informare, prin programe educaționale dedicate profesioniștilor, pacienților și comunității și prin îmbunătățirea legislației în materie.

Expirat
Junior Fundraiser si Coordonator Voluntari  -  HOSPICE Casa Sperantei

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles