Gratis

Junior dispecer - tura noapte

BRG TRANSEUROPE SIB SRL

Candidatul Ideal

Cautam o persoana nu neaparat cu experienta, dinamica, organizata si proactiva, ca sa ne intregeasca echipa.

Ce asteptari avem de la tine? Iti descriem in urmatoarele randuri:
- cunoasterea unei limbi straine la nivel mediu/avansat-scris/citit/conversational (engleza/franceza)
- cunostinte dе geografie
- cunostinte operare PC si MS Office
- aptitudini dе comunicare in relatia cu clientii si subcontractorii societatii
- capacitate dе lucru in conditii dе stres, flexibilitate si independenta
- capacitate dе acumulare rapidă a cunoştinţelor noi
- comportament adecvat si o voce prietenoasa

Descrierea jobului

Jobul este unul exclusiv de noapte si se refera la:

- monitorizarea activitatii soferilor si a pozitionarii camioanelor;
- transmiterea detaliilor despre transport conducatorilor auto si mentinerea legaturii directe cu acestia pentru a remedia eventualele probleme ivite pe traseu;
- optimizarea rutelor si trimiterea catre soferi a celor mai bune trasee
- colaborarea permanenta cu ceilalti membrii ai echipei pentru a gasi cele mai bune solutii in vederea optimizarii rutelor de transport;
- comunicarea tuturor situatiilor aparute in tura de noapte colegilor din turele urmatoare, totodata si statusul respectivelor situatii;
- delegare amenzi, deblocare carduri combustibil, etc.

BRG TRANSEUROPE este una din cele mai dinamice companii de transport si logistica din Romania. Avand sediul central in Sibiu, si baza operationala la Lille in Franta, compania realizeaza transporturi rutiere de marfa internationale. Infiintata in anul 2011, BRG TRANSEUROPE este o firma romaneasca, avand capital privat autohton. In sprijinirea activiitatii operationale in anul 2018 s-a infiintat si compania BRG TRANSEUROPE SAS cu sediul in Franta la Lille. Compania a inregistrat o evolutie ascendenta in ultimii ani, concentrandu-se in special pe serviciile de transport si logistica din industria alimentara si de retail.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024