Publicat 27 Mai 2020 | Expiră 04 Iun 2020

Junior Credit Controller

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, companie nationala de top din agribusiness in segmentul de distributie inputuri agricole si trading cereale, o pozitie de Junior Credit Controller pentru sediul din Bucuresti.

Profil candidat:
Absolvent studii universitare, de preferat economice;
Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
Bune cunostinte operare PC (MS-Office).

Abilităţi
Atentie distributiva;
Capacitate de analiza;
Organizare;
Bune abilitati de comunicare;
Responsabilitate;
Integritate;
Capacitate de lucru in echipa, implicare, proactivitate.

Descrierea jobului

  • Verificare/acordare limita de credit pentru clientii companiei;
  • Aprobare livrari conform limita de credit;
  • Urmarirea/inregistrarea incasarilor si transmiterea de notificari de plata catre restantieri;
  • Urmarirea si arhivarea documentelor originale (contracte de vanzare, garantii, instrumente de plata);
  • Intretinerea nomenclatorului de clienti;
  • Urmarirea zilnica a comenzilor noi si avizarea/refuzul acestora pentru livrare;
  • Intocmirea de rapoarte periodice privind vanzarile conform procedurilor companiei;
  • Intocmirea de rapoarte periodice privind realizarile echipei de vanzare vs target;
  • Intocmirea de rapoarte periodice privind gradul de incasare al creantelor.

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Expirat
Junior Credit Controller  -  ALIRA RECRUITMENT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles