Gratis

Junior buyer

SC VADCRIS GROUP TRADING SRL

Candidatul Ideal

Compania VADCRIS GROUP TRADING, lider in domeniul accesoriilor auto din Romania, scoate la concurs un post pentru achizitii interne, intracomunitare si extracomunitare.
Esti interesat sa faci parte din echipa noastra si sa iti dezvolti abilitatile in cariera de junior buyer? Aplica cu incredere!

CANDIDATUL IDEAL:
  • Cunostinte limba engleza (scris, citi, vorbit) – nivel mediu
  • Abilitati in utilizarea calculatorului ( MS Office – Word, Excel; Internet; Outlook);
  • Seriozitate, spirit organizat, constiincios, analitic, flexibil, riguros;
Constituie avantaj:
  • activitate profesionala in domeniul achizitiilor interne, intracomunitare si extracomunitare
  • Absolvent studii superioare - constituie un avantaj;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
  • Mentinerea contactului cu furnizorii si optimizarea permanenta a colaborarii;
  • Solicitarea de oferte de pret si realizarea de achizitii avantajoase;
  • Negocierea contractelor si conditiilor de achizitii cu furnizorii, actualizarea bazei de date furmizori;
  • Emite comenzi pentru furnizorii externi si interni;
  • Cauta noi furnizori pentru produsele necesare companiei;
  • Verifica si confirma facturile pentru produsele de la furnizorii externi / interni;
  • Intocmeste rapoarte de vanzari / stocuri;
  • Inregistrarea corecta a informatiilor pentru achizitiile din EU/INTRASTAT;
  • Verifica, obtine si emite certificate de calitate, conformitate pentru produsele achizitionate in conformitate cu prevederile legislatiei;
  • Mediu de lucru dinamic si competitiv;
  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o firma de succes.

Compania a fost infiintata in 2000, activitatea de baza fiind importul si distributia nationala de accesorii auto si consumabile, produse de picnic, camping si sport. Avem o gama larga de produse, provenind din Romania sau din import (Germania, Italia, Polonia, Slovacia, Spania, Turcia, China).

Am ajuns ca in 2022 sa fim prezenti in peste 2500 de puncte de vanzare, prin mai mult de 850 de clienti, precum Selgros, Auchan, Dedeman, Kaufland, OMV Petrom, Lukoil, Metro, Cora, Socar, Norauto.

Certificarea ISO 9001:2008 pentru sistemul de management al calitatii, precum si certificarile R.A.R. si/sau de tip european sau ECE-ONU pentru produse valideaza nu doar calitatea fiecarui articol din stoc, ci si calitatea serviciului complet oferit fiecarui client VGT.

Parcul auto propriu, spatiile de productie, manipulare si depozitare si o echipa de peste 50 de oameni functioneaza impreuna pentru a mentine fiecare relatie de afaceri dezvoltata in jurul produselor noastre.

Am structurat piata pe care operam in trei canale: lanturi de magazine tip hypermarket/DIY, statii de distributie carburanti si firme de distributie locala/regionala sau magazine dedicate pieselor si accesoriilor auto, la nivel national.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024