Junior BI tester

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 8000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

We are currently searching for a Junior BI Tester to join our team, creating and maintaining high quality software alongside our London QA, Dev and Product Management teams. We are looking for high quality engineering and a customer focus.

Education & Experience
  • 1-4 years testing experience;
  • SQL enthusiasm;
  • Must have practical experience of working in a structured professional software development environment;
  • Practical experience of the Test Life Cycle and the different categories of testing, particularly in an Agile SCRUM environment;
  • Bachelor or Master of Science in Computer Engineering or Development is a plus;

Ideal Profile
  • Ability to openly present her/his own ideas;
  • Independent and highly self-motivated with a strong customer focus;
  • Dynamic, organized and fast learner;
  • Able to work both independently and as part of a team;
  • Willing and able to be part of international projects and initiatives;
  • Ability to work under pressure and meet deadline requirements complimenting a proactive and flexible approach with a resilient and results - orientated nature;
  • Fluency in English.

Descrierea jobului

Key responsibilities
  • To verify and validate dashboards and reports implemented in the Business Intelligence module;
  • To understand the product business logic and complexity of changes in order to identify potential impact in BI module;
  • To perform multiple installations and verify the correctness of data stored/migrated in DataWarehouse;
  • Create/update and verify identified bugs during testing;
  • To design and review the use cases/ test cases based on predefined specifications and requirements;
  • Performs functional, integration and regression testing on each sprint;
  • To constantly communicate with development and PM team;

Requirements
  • Medium knowledge in SQL (DML, minimum DB structure understanding);
  • Business knowledge in functional, reporting and dashboard area;
  • Knowledge of bug lifecycle management;
  • Data Warehousing / BI, ETL Testing and / or data analytics concepts is a plus.

Stefanini este o companie braziliană cu peste 30 de ani de experiență în furnizarea de servicii IT la nivel global, de la externalizarea infrastructurii IT până la dezvoltarea de aplicații software. Compania este prezentă direct în 40 de țări, prin cele 73 de birouri din întreaga lume, și are un portofoliu de peste 500 de clienți activi. Clienții Stefanini provin din sectoare precum servicii financiare, producție, telecomunicații, industria chimică, servicii, tehnologie, sectorul public și beneficiază de un set complet de servicii mature și profesionale, care acoperă întregul ciclu de viață al unei aplicații.

Cu cele peste trei decenii de expertiza IT, prin inovarea in tehnologie, strategii digitale si modele de livrare, suntem un ghiseu unic pentru definirea si livrarea atat a utilizatorilor finali, cat si a valorii afacerii Stefanini. Ne ajutam clientii sa isi transforme visul de transformare digitala intr-o realitate de succes.

Cu Stefanini suntem pe piața românească de 14 ani și de atunci am adunat o echipă de peste 1 600 de colegi în birourile noastre din București, Sibiu și Târgu Mureș. Abordarea Stefanini, “suficient de mare, dar suficient de mică” ne face să fim deschiși, flexibili, receptivi și agili, iar acestea sunt trăsăturile pe care le căutăm și la oamenii noștri. Credem că angajații fericiți sunt egali cu clienții fericiți, așa că punem zâmbetul la baza culturii noastre, a provocărilor noastre de zi cu zi și a interacțiunilor noastre cu colegii și cu clienții. Hobby-urile și pasiunile noastre ne condimentează mediul de lucru și ne mențin pozitivi și productivi.

Stefanini are oportunități de carieră la nivel local și în întreaga lume pentru profesioniști interesați de un loc de muncă vibrant, pasionat, orientat spre echipă. Dacă sunteți o persoană orientată către client și cu o atitudine „faceți-o”, veniți la o cafea și o discuție despre viitoarea dvs. carieră cu noi! Avem terasa perfectă pentru asta.

Aflați mai multe despre noi pe pagina Stefanini și alăturați-vă nouă pe Facebook.

Publicat 20 apr. 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 20 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos