Gratis

Junior Accountant

CISTOUR AGENCY

Candidatul Ideal

• Cunostinte elementare in domeniul financiar-contabil
• Experienta minim 1 an in domeniul financiar-contabil
• Persoana analitica, organizata
• Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa, dornica de formare si dezvoltare profesionala
• Excelente cunostinte de Operare MS Office in principal Excel – Word, sistem contabil SAGA
• Cunostinte avansate de limba engleza

Descrierea jobului

• Verificarea si operarea zilnica a extraselor bancare
• Evidenta platilor, incarcarea op-ului pentru validare
• Transmitere E-factura
• Reconciliere ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂situatii clienti si furnizori, avansuri, confirmari de sold
• Verificarea zilnica a incasarilor, stornarilor, sumelor in sold, registre de casa
• Urmarire scadenta furnizori
• Verificarea corectitudinii intocmirii facturilor de vanzare (Qtravel si Eurosite) si a inregistrarii rezervarilor in sistemele proprii (B2b)
• Intocmeste periodic situatii privind clientii neincasati si transmite informari către persoanele responsabile cu recuperarea debitelor (clienti persoane fizice, juridice, revanzatori)
• Intocmirea situatiilor incasari/ plati, a rapoartelor financiare necesare managementului
• Tine evidenta obiectelor de inventar, procese verbale echipamente / angajat
• Elaboreaza situatii cerute de management
• Intocmire deconturi lunare
• Pregatire documente contabile necesare dosarului lunar pentru contabilitate

CisTour Agency este o agentie de turism infiintata in anul 2015 din pasiunea pentru calatorii si oameni. Calatoriile sunt punctele noastre forte, experientele pe care le oferim turistilor nostri sunt memorabile si lucram constant la imbunatatirea si inovarea din punct de vedere al locatiilor, traseelor, obiectivelor pe care le vom explora. Avem o gama variata de oferte turistice, de la Excursii de o zi in tara si strainatate, Pelerinaje , Circuite interesante in Romania, dar si in Elvetia, Turcia, Grecia, Spania, Italia, Croatia, Macedonia, Austria etc, Vacante tematice. De asemenea, detinem 2 sedii, unul in Bucuresti si unul in Rm. Valcea. Ai sansa sa ni te alaturi intr-o perioada in plina ascensiune si vei putea creste odata cu noi.

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 10 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024