Publicat 02 Feb 2020 | Reactualizat 03 Mar 2020 | Expiră 04 Mar 2020

JR SEO Specialist pentru LaJumate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Te invitam in echipa noastra daca:

  • esti absolvent de studii superioare sau student;
  • ai minim 1 an experienta pe un post similar;
  • ai know how in search marketing, tactici de ranking si ai lucrat cu formule de calcul tabelar;
  • ai experienta cu tool-uri precum: Keyword Planner, Google Search Console, Google Analytics, Tag Manager sau Screaming Frog;
  • ai cunoștințe bune de limba engleză.

Descrierea jobului

Ce ar urma sa faci:

  • sa identifici si sa remediezi problemel legate de accesibilitatea si indexabilitatea site-urilor din portofoliu;
  • sa implementezi arhitecturi optime de site, atat pentru useri, cat si pentru motoarele de cautare;
  • sa propui strategii care sa aduca mai mult trafic organic, conversii si venituri;
  • sa colaborezi cu echipa de content marketing si cu echipa de programatori pentru a gasi noi oportunitati de dezvoltare a site-urilor si pentru a veni cu propuneri de optimizare (On Page) a paginilor;
  • sa cunoasti si sa folosesti tool-uri pentru monitorizarea constanta a performanței SEO;
  • sa fii la curent cu metodele și trendurile in materie de SEO;
  • sa fii in permanenta la curent cu noutatile despre situ-rile/brandurile concurente;
  • sa creezi un conținut original conform practicilor SEO.

Suntem echipa Antena Group. Venim zilnic la birou (sau mergem pe teren) cu entuziasm, cu placerea de a lucra cu colegii si cu dorinta de a oferi celor care ne urmaresc (la TV si in online) o stare de relaxare, de a se distra si informa evadand in universul creat de noi. Cele mai importante cifre pentru noi sunt cele de audienta.

De la inceput ne-am dorit sa fim cei mai buni in ceea ce facem. Pentru asta trebuie sa fim in fiecare zi mai buni: sa experimentam, sa invatam din greseli si sa avem incredere in noi si in viitorul pe care il construim impreuna.

In momentele importante ne mobilizam intotdeauna. Pentru noi nimic nu se compara cu satisfactia depasirii situatiilor “imposibile”. Ne place sa transformam imposibilului in posibil.

Expirat
JR SEO Specialist pentru LaJumate  -  ANTENA TV GROUP S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles