IT Support

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Echipa noastra de IT se mareste!
Daca esti o persoana atenta, careia ii plac provocarile si care gaseste solutii rapide in orice fel de situatii tehnice, te asteptam la un interviu la sediul companiei!
Oferim salariul motivant, bonus de performanta plus alte beneficii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Instalarea, administrarea si diagnosticarea problemelor tehnice ale computerelor si serverlor;
- Diagnosticarea problemelor tehnice ale hardurilor si rezolvarea erorilor tehnice (OS, MS Ofiice, e-mail, retea, etc.);
- Instalarea Windows OS, inclusiv drivere, BIOS si alte programe relevante;
- Instalarea echipamentelor profesionale de studio: camere de luat vederi, lumini, sisteme audio;
- Monitorizarea functionarii corecte a tuturor sistemelor - 24x7.

Asteptarile noastre:

- Experienta in furnizarea serviciilor de asistenta in domeniul IT;
- Abilitati excelente de comunicare si relationare;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Bune abilitati de operare si diagnosticare a problemelor de retea, instalare, configurare si asistenta la distanta (DHCP, DNS, Active Directory, MS Ofiice 365);
- Flexibilitate de a lucra in ture, inclusiv program de noapte si ore suplimentare atunci cand este cazul;

PTR Live Technologies SRL, a subsidiary of “Playtech” - the world’s leading online gaming software supplier, is operating in Romania since 2016 and provides live streaming services for some of the world’s leading gaming operators. We are sustainable and innovative company of more than 1000 professionals. In collaboration with Playtech’s facility in Latvia – EuroLive Technologies, we are on the lookout for new talents to join us in our Riga and Bucharest office!

Publicat 30 sept. 2021 Reactualizat 30 oct. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos