IT Network Support Officer

UniCredit Bank - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Licență sau master în informatică, sisteme informaționale sau un alt domeniu analitic/experiență de muncă echivalentă
  • Microsoft Office
  • Concepte elementare despre sisteme de operare
  • Concepte elementare de reţelistică, TCP/IP
  • Engleză fluent

Alte competențe necesare:
  • Orientare catre client
  • Planificare si organizare
  • Orientare spre gasirea solutiilor
  • Buna comunicare
  • Atentie la detalii
  • Flexibilitate, adaptabilitate la schimbare
  • Abilitati de lucru sub presiune
  • Spirit de echipa

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:
  • Oferi asistenţă de prim nivel pentru rezolvarea problemelor hardware sau software ale utilizatorilor prin telefon sau prin aplicatia ServiceDesk
  • Instalare si configurare software a aplicatiilor bancare
  • Efectuezi modificări de software sau hardware la cererea supervizorului
  • Oferi asistenţă periodică după program în conformitate cu orarul IT Support Services
  • Asigura indeplinirea oricaror alte sarcini delegate de superiorul direct in concordanta cu obiectivele liniei de business

Beneficii:
  • Tichete de masă în valoare de 25 lei
  • 13 salarii
  • Abonament medical
  • Prețuri speciale la activități sportive prin WorldClass și 7Card
  • Programe de învățare pe tot parcursul experienței cu noi
  • Reduceri speciale la peste 100 de parteneri
  • Bonus de Sărbătorile Pascale și de Crăciun - 300 lei
  • Zi liberă pentru ziua ta de naștere
  • 3 zile libere pentru propria căsătorie sau a copiilor
  • 5 zile libere la nașterea copilului

UniCredit Bank este parte a Grupului UniCredit. În România, UniCredit Bank este una dintre principalele instituții financiare, oferind servicii și produse de înaltă calitate pentru toate categoriile de clienți. În luna aprilie 2022, banca avea o rețea națională de 142 de sucursale și peste 3.300 de angajați.

UniCredit Bank România este angajator recunoscut internațional pentru excelență în managementul oamenilor și pentru orientarea sa către performanță, în toate ariile de activitate. Pe plan extern, dorim să fim considerați o companie în care oamenii pot avea încredere. Intern, dorim ca angajații noștri să se poată identifica cu valorile companiei, și, împreună, să contribuim la crearea unui mediu de lucru remarcabil.

Învățarea este o experiență ce se desfășoară pe parcursul întregii noastre vieți, fiind esențială pentru dezvoltarea personală și profesională. La UniCredit Bank oferim angajaților oportunități și instrumente de învățare diverse în vederea dezvoltării carierei, ținând cont de nevoile fiecăruia. Astfel, ne angajăm în activități și proiecte pentru a încuraja conduitele ce respectă modelul nostru de valori și pentru a crea o atmosfera de transparență, având ca scop dezvoltarea profesională a colegilor și evaluarea corectă a performanțelor lor.

Te așteptăm în echipa noastră!

Publicat 22 iul. 2022 Reactualizat 12 aug. 2022 Expiră 21 aug. 2022