iOS Developer

Zitec Com SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

We are growing our team in Bucharest! If you are a master of Swift, we must meet!

What you need for this role:

Must-Have:
  • 2+ years Swift development experience;
  • Solid knowledge of OOP;
  • Solid understanding of data structures and algorithm fundamentals;
  • Experience working with GIT source control;
  • Working with design files in Adobe Photoshop/XD;
  • Experience publishing apps in Apple AppStore;
  • Experience working with third-party libraries and APIs;
  • Solid knowledge of different iOS frameworks (Core Data, Core Graphics, etc.) and programming tools (Xcode, Git, etc.) ;
  • Excellent ability to develop and understand algorithms;
  • Excellent verbal and written communication skills.

Nice to have:
  • 3+ years of Swift development experience;
  • Flutter development experience;
  • Experience writing unit tests;
  • Ability to work in a fast-paced, iterative development environment and able to multitask;
  • Pragmatic mindset and with an ability to use the right tools to achieve the project goals;
  • Experience in open-source projects.

Descrierea jobului

What you will do:
  • Participate in a team-oriented environment to develop medium to complex native mobile applications;
  • Follow industry best practices;
  • Understand client requirements & functional specifications;
  • Research and implement new tools and technologies;
  • Constantly improve the application architecture, performance, and security;
  • Collaborate with the project team members;
  • Share technical knowledge with the team.

Zitec nu este compania dvs. IT obișnuită. Zitec este o echipă minunată, care cauta întotdeauna oameni pasionați care să i se alăture în încercarea continuă de a crea cea mai bună echipă de ingineri software.

Pentru Zitec, programarea depășește doar scrierea liniilor de cod. Este vorba despre înțelegerea obiectivului final și implicarea în proiectele la care lucrăm. Ne străduim să avem un impact pozitiv în timp ce căutăm următorul instrument sau proces care ne va ajuta să ne îmbunătățim.

Din 2003, pana in prezent, Zitec a livrat mai mult de 350 de proiecte în 15 țări de pe 3 continente, acoperind specialități precum cercetare și dezvoltare, cloud computing, aplicații mobile, marketing online și design web utilizând în același timp tehnologii și platforme precum: PHP, Zend Framework, Drupal, Magento , Symphony, Phalcon, .NET, Node.js, MySQL, iOS, Android, Windows Phone, Google AdWords sau Google Analytics. Și aceasta este doar pentru a vă putea face o idee despre noi.

Top 3 lucruri interesante pentru care suntem cunoscuți la Zitec:

- ZiHack - hackathon-ul nostru de 24 de ore (http://blog.zitec.com/)

- Zitec HQ - unul dintre cele mai distractive și elegante birouri din România (http://makeit.software/)

- White Rabbit - propria noastră bere artizanală (http://whiterabbit.beer/).

La Zitec respiram tehnologie – asa cum unii oameni adora pisicile, moda, sportul sau filmele, oamenii nostri iubesc tehnologia si codificarea. Oferim un mediu prietenos si distractiv pentru ca ne dorim o echipa fericita, ii incurajam si le oferim sprijinul nostru deplin tuturor membrilor Zitec pentru a continua sa studieze si sa dobandeasca noi abilitati.

Cautam oameni pasionati de tehnologie si dornici sa experimenteze un loc de munca in care distractia si pozitivitatea plutesc in aer. Dacă sunteți interesat să vă alăturati echipei Zitec, trimiteți-ne CV-ul! Sau pur și simplu faceți o vizită la sediul nostru într-una dintre nopțile #makeitmusic dacă doriți doar să ne cunoașteți și să beți ceva. Sau două. :)

Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 27 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos