Internship / Traineeship platit Transporturi Import - Export

CARGO-PARTNER EXPEDITII SRL

Candidatul Ideal

Internship platit Transporturi Internationale Daca esti student si vrei sa-ti pui cariera in miscare, vino in Cargo-Partner!!

Daca esti la inceput de drum si iti doresti o cariera in industria de Supply Chain atunci rolul asta este potrivit pentru tine.
De la ofertare pana la finalizarea expeditiei, vei invata toate dedesubturile jobului de agent transport pe cele 5 oceane si 7 continente.

Tratam totul personal, de la colegi, la transporturi si clienti. Asta inseamna ca avem mare grija ca experienta fiecaruia sa fie deosebita.

Suntem in cautarea unor studenti ambitiosi si motivati, dornici sa descopere lumea transporturilor si a logisticii. Daca te reprezinta o astfel de atitudine, atunci iti garantam ca alaturi de noi:
  • Vei invata procesele operationale end to end;
  • Vei introduce informatii in baza de date si vei initia operatiuni;
  • Vei urmari acuratetea informatiilor ce stau la baza proceselor;
  • Vei stii sa centralizezi documentele astfel incat sa dosarul de transport al clientului sa fie complet;
  • Vei invata sa creezi rapoarte sub indrumarea coordonatorului;

  • Cerinte:
    • Studii superioare in curs;
      • Studenti in anul 3 sau 4 ciclul de licenta, sau anul 1 la masterat,
    • Limba Engleza avansat;
    • Cunostinte MS Office.Skilluri soft:
    • Experienta de voluntariat
    • Dorinta de a creste;
    • Flexibil si adaptabil, mentinand o atitudine pozitiva;
    • Privesti provocarile ca pe oportunitati;

    Beneficii:
    • Tichete de masa si tichete cadou;
    • Program flexibil;
    • Politica Telemunca;
    • Reduceri prin 7 Card;
    • Cont si card bancar fara costuri;
    • Oportunitati de dezvoltare;
    • Oportunitatea de specializare pe unul din departamentele Aerian, Maritim, Rutier sau Logistica.

    Daca esti nerabdator sa te alaturi calatoriei noastre si vei ca oportunitatea pe care o cauti sa aiba un impact major in cariera ta, ne-ar placea sa auzim vesti din partea ta.

    APLICA ACUM!
    Echipa Cargo Partner

    Descrierea jobului

    • Internshipul este platit;
    • Programul este pe o durata de 6 luni cu optiunea de angajare;
    • Dupa cele 6 luni, in urma evaluarii, se poate continua cu programul de Trainee pentru inca 12 luni
    • Vei avea un mentor dedicat si o agenda de dezvoltare

    Cerinte:
    • Cunostinte MS Office.
    Skilluri soft:
    • Comunicativ.
    Beneficii

    cargo-partner is a leading multinational freight forwarder and integrated logistics provider with particular strength in intercontinental transport solutions. Based in Austria, cargo-partner is present in over 40 countries with more than 4000 employees and continues to grow and expand across the world. Our employees are highly motivated professionals from many different nations with diverse cultural backgrounds who share a common passion for their work, excellent communication skills and a strong entrepreneurial approach. We offer an interesting career kick-start for talented people without experience as well as a rewarding opportunity for accomplished logistics and business professionals. We believe in establishing long-term relationships and investing in the continuous development of our employees. If you are looking for a vital and challenging position in an innovative and dynamic international company, we want to get to know you! Submit your application and CV via our on-line job portal today.

    Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024