International sale of courier services

Manpower - 2 poziții

Candidatul Ideal

Pentru unul dintre clientii nostrii, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata serviciilor de curierat international. Cautam persoane cu experienta pe partea de vanzare de servicii de curierat in mediu international.

Abilitati urmarite:
  • Siguranta si determinare.
  • Abilitatea de a lucra in echipa.
  • Abilitati de comunicare.
  • Incredere in noi proiecte si deschidere catre noi idei.
  • Atentie la detalii.
  • Buna organizare.
  • Stapanire de sine.
  • Gandire pe termen lung.
  • Rabdare.
  • Inteligenta emotionala.
  • Viziune clara.
  • Empatie.
  • Furnizarea de sprijin motivational.

Descrierea jobului

  • Vanzarea serviciilor de curierat - segment international.
  • Completarea rapoartelor zilnice, lunare si trimestriale.
  • Gestionarea portofoliului de clienti alocati, oferirea de suport in recuperarea debitelor.
  • Identifica obiectivele, actiunile si sarcinile de realizat si prevede termene pentru realizarea lor.
  • Elaboreaza prognoze privind rezultatele ce urmeaza a fi atinse in etape intermediare si finale.
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti, implicarea activa in prospectarea pietei.
  • Desfasurarea activitatilor de post-vanzare: renegocierea clauzelor si tarifelor, rezolvarea problematicilor speciale.
  • Asigura colaborarea departamentului cu celelalte departamente ale companiei pentru mentinerea unei bune comunicari si cooperari intre acestea.

Beneficii:

Salariu motivant.
Contract pe perioada nedeterminata.
Asigurare medicala privata.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 26 oct. 2021 Reactualizat 25 nov. 2021 Expiră 25 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos