Internal Sales

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

We are currently hiring an experienced, creative, yet analytical and driven Internal Sales for our client. Do you have good communication and organization skills, good knowledge of English and Microsoft Office Package? Then this could be the ideal position for you.

About the position
Reporting to the Commercial Director, you will be responsible for the process of sales orders and arrange the dispatch and administration of products, administrative support with production of RFIs, RFPs, RFQs and other sales related documents and to maintain and update all administrative forms.

Expected Skills and Qualifications:
  • Bachelor’s degree;
  • Good communication and organization skills;
  • Attention to detail; Ability to learn quickly;
  • Fluency in written and spoken English. German is considered an advantage;
  • Good knowledge of the Microsoft Office Package (Word, Excel, PowerPoint, Outlook).

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 25 ian. 2022 Reactualizat 22 feb. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos