INTERN ( SPECIALIST SCADA )

CEZ GROUP - 2 poziții
Oraș de lucru
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Student în an final /absolvent de studii tehnice (promotia 2020) cu rezultate deosebite pe parcursul studiilor universitare;
Atitudine deschisă, interes și dorința de a învăța;
Capacitate de analiză și sinteză, abilități de organizare și prioritizare sarcini;
Cunoștințe medii de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
Limba engleză vorbit /scris - nivel mediu.

Descrierea jobului

Pentru acest post, vei învăța :

Notiuni privind sistemul energetic, instalatii si echipamente energetice;
Notiuni privind modul de exploatare a instalatiilor energetice;
Sisteme SCADA;
Protocoale de comunicatie;
Echipamente RTU si protectii digitale
Aplicatia SCADA – functionare, parametrizari

Ca membru al echipei vei lucra alături de specialiști în domeniu și sub îndrumarea Specialistului SCADA senior . Totodată, vei avea ocazia să îți dezvolți abilitățile în domeniul energetic și legislația conexă.

CE ÎȚI OFERIM
Un program de internship plătit pe o perioadă de maxim 6 luni, un program de lucru zilnic de 6 ore, începând cu data de 10.05.2021;
Șansa de a construi o carieră în cadrul operatorului de distribuție, învățând de la cei mai experimentați specialiști;
Un mentor/ îndrumător care îți va oferi suport pe toată perioada desfășurării programului de internship;
Posibilitatea de a te implica în activitățile zilnice, proiectele și prezentările viitorilor colegi;
Îmbunătățirea cunoștințelor teoretice și practice privind activitatea de distribuție a energiei electrice;
O evaluare la finalizarea programului de internship.

Alatura-te echipei CEZ si descopera un univers plin de oportunitati profesionale creative si interactive.

Grupul CEZ in Romania este reprezentat prin zece companii – Distributie Energie Oltenia, CEZ Romania, CEZ Vanzare, CEZ Trade, CEZ ESCO Romania, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development si TMK Hydroenergy Power.

Grupul CEZ este prezent pe piata romaneasca inca din anul 2005, odata cu preluarea companiei de distributie a energiei electrice Electrica Oltenia SA. Dupa procesul de separare a activitatilor (unbundling) incheiat cu succes in anul 2007, Distributie Energie Oltenia (fosta CEZ Distributie) asigura alimentarea cu energie electrica a sapte judete: Arges, Dolj, Gorj, Mehedinti, Olt, Teleorman si Valcea.

CEZ Vanzare este principalul furnizor de energie electrica din sud-vestul Romaniei dar si furnizor de gaze naturale, cu un portofoliu de clienti casnici si industriali care depaseste 1,4 milioane de clienti. Grupul CEZ detine in Romania si cel mai mare parc eolian pe uscat din Europa, in zona Dobrogea, la Fantanele, Cogealac si Gradina. Parcul Eolian a insemnat o investitie de 1,1 miliarde Euro si contine 240 de turbine eoliene cu o putere totala instalata de 600 MW. Intreaga capacitate a Parcurilor Eoliene CEZ a fost pusa in functiune la sfarsitul anului 2012. Totodata, incepand cu 2011, Grupul CEZ in Romania detine in portofoliul sau sistemul hidroenergetic de langa Resita, judetul Caras-Severin, format din 4 microhidrocentrale (Grebla, Crainicel 1, Crainicel 2 si Breazova) si amenajarile hidro aferente de la Trei Ape, Gozna, Valiug si Secu. Grupul CEZ a investit in reabilitarea complexului de hidrocentrale de la Resiaa in scopul cresterii eficientei, capacitatea de productie ridicandu-se de la 18MW la circa 22 MW dupa finalizarea procesului de modernizare.

Incepand cu 2018, CEZ ESCO Romania ofera solutii de eficienta energetica in sectorul privat. Compania ofera servicii complete, de la consultanta la proiectare, de la management de proiect, la implementare proiectelor energetice complexe (solutii de incalzire, de racire si/ sau alimentare cu energie). Misiunea CEZ: Sa asigure cash-flow suplimentar pentru initiativele noastre de dezvoltare; Sa imbunatateasca performantele Grupului CEZ Romania pe termen lung; Sa securizeze afacerile cu energie la nivel regional si unicitatea la nivel de piata locala; Sa dovedeasca Actionarilor ca suportul lor catre aceasta investitie merita.

Aplica acum la unul dintre joburile disponibile.

Publicat 7 oct. 2021 Reactualizat 4 nov. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos