Instalator /ajutor instalator

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2500 - 5500 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Minime cunostinte tehnice in domeniul de montaj/instalare centrale termice, panouri solare, calorifere iar detinerea de autorizatii constituie un avantaj;
  • Indemanarea de a lucra cu echipamentele si sculele specifice instalatiilor (taietoare de tevi, chei reglabile, clesti, papagali);
  • Un nivel ridicat de orientare catre client;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitate de adaptabilitate la situatii diverse;
  • Preocupare pentru atingerea obiectivelor si atentie la detalii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Remediaza prompt defectiunile aparute in sectorul sau de activitate;
  • Monteaza instalatii de canalizare, instalatii interioare de apa rece/ calda pentru consum menajer;
  • Verifica functionalitatea retelei de apa si canalizare, sistem de irigare, sistem de incalzire, sistem de racire (aer conditionat);
  • Supravegheaza instalatiile, cazanele de abur si apa fierbinte;
  • Verifica, localizeaza si repara defectiunilor (de ex. scurgeri accidentale) si a deranjamentelor;
  • Repara sau inlocuieste conductele de apa defecte, tevile de canalizare infundate, bateriile, dispozitivele (ex. chiuveta)/ s.a.m.d;
  • Instaleaza si pune in functiune a sistemelor de incalzire si de racire.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Contract de munca incheiat pe durata nedeterminata;
  • Oportunitatea de a dobandi experienta profesionala la standard european.

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos