Gratis

Inspector SSM

RELIABLE SOLUTIONS GROUP SRL

Candidatul Ideal

DE CE SA TE ALATURI ECHIPEI NOASTRE

1. Vei beneficia de Evolutie Profesionala.
Vei beneficia de cursuri de specialitate si programe de formare profesionala pentru a fi
mereu in pas cu schimbarile din domeniu.
2. Vei beneficia de Evolutie Financiara.
Compania iti ofera o schema de salarizare formata din:
  • salariu la nivelul pietei;
  • bonus trimestrial pentru realizarea responsabilitatilor;
  • cresteri salariale periodice echivalente cu nivelul tau de implicare;
  • prime in spiritul sarbatorilor.
3. Ai oportunitatea de a deveni coordonator de departament.
Iti sustinem constant evolutia prin programe interne care sa-ti asigure evolutia la nivelul de
coordonator de departament.
4. Ai siguranta ca vei lucra intr-un mediu confortabil.
Mentinem un mediu de lucru primitor si o atmosfera de lucru placuta pentru pentru a ne simti
cu totii confortabili la locul de munca.

CANDIDATUL IDEAL
  • Are Studii Universitare sau Curs de Calificare de inspector SSM (min 80 ore).
  • A completat fise de instruire SSM si SU pentru angajati noi si activi;
  • A sustinut minim 5 instruiri / workshop-uri cu salariatii;
  • Are competente organizatorice si de planificare (are organizate si sustinute minim 3 controale din partea ITM, ISU).
  • Are cunostinte solide in domeniile SSM si SU (minim 2 ani de experienta in domeniul SSM).
  • Cunoaste care sunt documentele si dotarile obligatorii prin legislatie.
  • Stiie sa foloseasca programe: Spreadsheet/Excel, Word.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATILE JOBULUI
  • Intocmire fise de instruire SSM si SU;
  • Intocmire Audit Intern SSM si SU;
  • Instruiri introductiv-generale;
  • Instruiri periodice / ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃Workshop-uri;
  • Organizarea, pregatirea si sustinerea controalelor din partea ITM, ISU;
  • Sustinerea simularilor de interventie si evacuare;
  • Recomandarea de achizitii de servicii si echipamente;
  • Cunoasterea legislatie si notificarea coordonatorului cand apar modificari ce pot afecta;
  • Sustinerea colegilor de pe nivelurile de competenta mai mica, pentru a se dezvolta;
  • Efectuarea deplasarilor in Bucuresti si in alte judete din tara pe durata de 2-3 zile.
  • NU APLICA DACA
    • Nu ai Studii Universitare sau Curs de Calificare de inspector SSM (min 80 ore);
    • Nu ai experienta in sustinerea de instruiri / workshop-uri;
    • Nu ai organizate minim 3 controale din partea ITM, ISU;
    • Nu ai permis de conducere si nu ai sofat in mod activ.
    BENEFICII
    • Bonusuri trimestriale;
    • Renegociere salariala dupa primele 6 luni de activitate;
    • Prima de sarbatori;
    • Masina de serviciu sau se poate utiliza masina personala cu plata compensatie rodaj;
    • Program de lucru flexibil;
    • Contract de munca pentru perioada nedeterminata;
    • Calificare la locul de munca (pentru alte cursuri specializate: Cadru Tehnic PSI, Evaluator Riscuri etc.)

    Suntem pionierii serviciilor SSM in Romania cu experienta de peste 12 ani, timp in care am deservit peste 1000 de companii la nivel national. Am reusit sa ne mentinem in topul serviciilor externe de prevenire si protectie, deservind peste 80% din industriile complexe din Romania.

    Ne remarcam in piata prin faptul ca peste 95% din clienti pastreaza colaborarea cu firma noastra pe termen lung si lunar adaugam noi clienti in portofoliu.
    Calitatea serviciilor oferite in piata, ne-a ajutat sa devenim cunoscuti la nivel national de catre institutiile de control ca etalon in aplicarea prevederilor legale. Tocmai de aceea, in ultimii 7 ani am reusit sa mentim o rata de succes de 100% in avizarea cercetarilor de eveniment fara sanctiuni contraventionale sau penale.

    In ultimii 6 ani am dezvoltat un sistem automatizat care reduce cu peste 50% timpul de executie si nivelul de complexitate in realizarea documentelor specifice.
    Obiectivul nostru este sa deservim local cele 41 de judete din Romania. De asemenea, ne vom consolida pozitia in piata in urmatorii 5 ani, prin extindere internationala in 2 tari din Europa.

    Iti oferim siguranta privind evolutia ta profesionala si financiara, intrucat:

    • ai oportunitatea sa evoluezi profesional la nivelul de coordonator de departament;
    • beneficiezi de cresteri salariale periodice echivalente cu nivelul tau de implicare.
    Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 20 Iun. 2024