Publicat 10 Oct 2014 | Reactualizat 14 Oct 2014 | Expiră 11 Nov 2014

INSPECTOR RISC CREDITE- CENTRALA BT CLUJ NAPOCA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare economice
- Experienta minim 2 ani in domeniul creditarii PJ
- Cunostinte avansate de analiza financiara
- Disponibilitate pentru deplasari in tara
- Capacitate de analiza si sinteza
- Spirit de echipa, dinamic, bine organizat
- Pregatit sa lucreze sub stres
- Cunostinte foarte bune de operare PC (pachetul Office)
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Creativitate, initiativa
- Aptitudini de invatare / asimilare peste medie
- Abilitati de comunicare si negociere.

Descrierea jobului

-Efectueaza inspectii de risc la nivelul sucursalelor BT, conform planului de inspectie aprobat de managementul bancii, pentru verificarea modului de desfasurare a activitatii de creditare atat pentru PJ cat si pentru PF si de gestionare a riscului de credit;
-Verificarea esantionului alocat conform tematicii stabilite prin procedura de inspectie risc;
-Consemneaza si discuta aspectele constatate cu personalul din activitatea de creditare din sucursale;
-Monitorizeaza prin corespondenta cu sucursalele rezolvarea deficientelor, actualizeaza permanent baza de date creata in acest scop;
-Pregateste rapoartele actualizate pentru prezentare in Comitetului Tehnic de Audit, Conformare si Control Intern;
-Monitorizeaza reviziile si conditiile cu termen impuse de departamentul Analiza risc credite PJ;
-Se informeaza in permanenta cu privire la modificarile din normele interne si legislatie cu incidenta in activitatea de creditare.
-Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top
-Pachet de beneficii atractiv
-Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta
-Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
-Oportunitati de dezvoltare a carierei;
-Performante apreciate si recompensate

- In top 3 cele mai mari banci din Romania, cu 9% cota de piata;
- 1,78 milioane de clienti, 550 de sedii, 6.000 de angajati;
- Unul dintre cei mai mari 20 de angajatori din economia romaneasca (analiza Ziarul Financiar, 2014)
- „Cea mai buna banca din Romania” (Global Finance, 2014);
- „The Most Trusted Brand”, categoria „Banci”, (Reader’s Digest, 2014);
- BT, in„Top Social Brands” (BIZ, 2014);
- In 2014, Banca Transilvania aniverseaza 20 de ani de activitate

Expirat
INSPECTOR RISC CREDITE- CENTRALA BT CLUJ NAPOCA  -  Banca Transilvania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles