Inspector Resurse Umane - Segarcea

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- corectitudine, comportament adecvat, deschidere la comunicare;
- flexibilitate, intelegere, capacitate de control si gestiune;
- cunoasterea principiilor in ceea ce priveste relatiile de munca;
- abilitati de interpretare si aplicare a legislatiei muncii;
- pastrarea secretului de serviciu si nedivulgarea de informatii confidentiale;
- punctualitate, sinceritate si amabilitate.

Descrierea jobului

1. recrutarea si selectia de personal nou pentru posturile vacante din societate;
2. intocmirea si arhivarea contractelor de munca si a celorlalte documente aferente angajarii;
3. raspunde tuturor nevoilor salariatilor si angajatorului, avand rol de structura;
4. intocmeste orice tip de adeverinta solicitat de catre angajat;
5. calculeaza drepturile salariale conform pontajului, contractelor de munca, politicii firmei si legislatiei in vigoare;
6. tine evidenta concediilor de odihna pentru fiecare departament si verifica pontajele cu cererile de concediu de odihna, certificatele medicale si alte referate din cursul lunii;
7. raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate catre toate departamentele din firma;
8. are o atitudine politicoasa atat fata de colegi, cat si fata de persoanele din exterior cu care vine in contact in cadrul firmei;
9. asigura deplina confidentialitate a datelor cu caracter personal pe care le opereaza;
10. raspunde de modul de arhivare si de pastrare a documentelor de personal.
11. aduce la cunostinta Departamentului Financiar-Contabil si celorlalte persoane interesate modificarile aparute in relatiile de munca (angajari, incetarea raporturilor de munca, concedii fara plata) etc
12. executa orice alte responsabilitati trasate de catre responsabilul direct, Contabilul sef si Administratorul societatii.

Grupul Cerealcom este unul dintre cele mai de succes afaceri romanesti din domeniul agriculturii. Cuprinde patru companii care opereaza in partea de Sud Vest a Romaniei, acoperind cultivarea si comercializarea cerealelor, a plantelor oleaginoase atat pe piata romaneasca cat si internationala, in tari ca Grecia, Italia, Germania, Cipru, Spania, Turcia, Egipt.

Publicat 27 Iul. 2022 Reactualizat 17 Aug. 2022 Expiră 26 Aug. 2022