Publicat 24 Sep 2019 | Reactualizat 22 Oct 2019 | Expiră 25 Oct 2019

Inspector Constatator Daune Auto

CONFIDENTIAL
10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare cu specializare la facultățile de Transporturi și Căi Ferate (obligatoriu)
- 2 ani experiență profesională în domeniul daunelor auto/adeverință/copie după contractul de muncă;
- Certificat de Competente - Specialist constatare daune – ISF/ASF
- Cunoștințe de specialitate în domeniul de activitate nivel bun/ avansat;
- Cunoștințe ale reglementărilor în rigoare și ale proceselor specifice asigurărilor auto;
- Abilitați de operare PC - Ms Office, aplicații specific Android – la un nivel bun;
- Competențe comportamentale: agilitate, orientare către client, un bun nivel al managementului și al diseminării informației către ceilalți membrii ai echipei.

Descrierea jobului

- Deschide dosarul de daună în aplicațiile specifice, după ce este înștiințat și programează data și locul efectuării constatării;
- Întocmește și gestionează documentele aferente dosarelor de daună;
- Stabilește și gestionează, cu ajutorul celorlalți colegi implicați în proces, rezerva de daune aferenta dosarelor deschise, care reprezintă valoarea estimată a despăgubirii;
- Răspunde solicitărilor de reconstatare, întocmește procesele verbale suplimentare și rezolva problemele care pot sa apară pana la finalizarea plații dosarelor de daune;
- Furnizează servicii, într-o maniera prompta și de un înalt profesionalism clienților, promovând o imagine pozitiva a companiei;
- Sesizează managementul companiei cu privire la problemele identificate pe parcursul activității derulate;

Suntem parte a unei companii multinaționale dinamice, înființate de un grup de profesioniști, cu o ofertă de servicii revoluționare de management și administrare, obținute prin îmbinarea inteligenței artificiale, cu cea umană, a metodelor avansate de predicție econometrice dar și a unei abordări moderne a proceselor specifice industriei asigurărilor.
Cu reprezentare in mai multe state din Europa și cu un model de desfășurare a activității dovedit, suntem pe cale de a dezvolta un model de succes și în România

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Inspector Constatator Daune Auto  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles