Publicat 16 Ian 2016 | Reactualizat 13 Feb 2016 | Expiră 17 Feb 2016

Inspector calitate / Metrolog

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana proactiva, punctuala, organizata, atenta la detalii.
Abilitati de comunicare si relationare.
Rapiditate si flexibilitate in indeplinirea task-urilor.
Grad sporit de asimilare a cunostintelor noi.
Cunostinte tehnice.
Experienta in inspectia calitatii minim 5 ani.
Cunoscator al MS Office ( Excel & Word ).
Limba engleza - nivel avansat !!!

Descrierea jobului

-Executa verificari ale mijloacelor de masurare;
- Responsabil cu executarea tuturor verificarilor;
- Preia si conserva unitatile de masura de la etaloanele de ordin superior si le utilizeaza in scopul verificarilor;
- Utilizeaza numai echipamente si dispozitive certificate corespunzator
- Identifica mijloacele de masurare neconforme;
- Efectueaza activitatile conform prevederilor documentelor Sistemului de management al calitatii pentru a asigura imbunatatirea continua a acestora.
- Aplica corect procedurile si instructiunile de lucru;
- Arhiveaza inregistrarile, respecta perioada, modul de pastrare a documentelor;
- cunostiinte tehnice de baza in domeniul mecanica;
- cunostiinte operare PC(in special Excel);
- acuitate vizuala, atentie la detalii.

Compania SAEHWA IMC leader de piata la nivel international in industria auto (producator matrite pentru anvelope auto) si-a deschis si in Romania o fabrica de profil.

Expirat
Inspector calitate / Metrolog  -  HUMAN RESOURCES BUSINESS SRL