Publicat 10 Ian 2019 | Reactualizat 09 Feb 2019 | Expiră 10 Feb 2019

Inspector Calitate (CTC)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii medii/superioare profil mecanic;
  • Experienţă în domeniul prelucrărilor mecanice;
  • Experienţa în activitatea de control constituie avantaj;
  • Bune cunoştinţe de citire şi interpretare a desenelor tehnice;
  • Cu iniţiativă şi simţ de răspundere dezvoltat;
  • Atent la detalii, meticulos;
  • Spirit de observatie dezvoltat;
  • Capabil să execute cu vigilenţă sarcini repetitive;
  • Disponibilitate de a lucra în schimburi.

Descrierea jobului

  • Efectuează inspecția finală dimensională și vizuală;
  • Verifică documentația de producție pentru a se asigura că procesul a fost respectat;
  • Efectuează inspecția si validarea primei piese;
  • Efectueaza inspectia la receptie dupa subcontractare
  • Colaborează cu departamentele tehnologice și producție;
  • Generează rapoartele de neconformitate pentru produsul neconform identificat la inspectie.

BMT Group este o companie internațională industrială cu capital belgian și are 5 divizii.
BMT Aerospace este una din ele fiind specializată în dezvoltarea și producția de roți dințate de precizie, transmisii și elemente de acționare pentru industria aerospațială.
Divizia BMT Aerospace este ferm axată pe creșterea internațională fiind activa în 3 locații: SUA, România și Belgia, cu un portofoliu impresionant de clienți, cum ar fi Boeing, Airbus, Bombardier, Asco si Rolls Royce.
Misiunea noastră este de a rămâne lider de piață lucrând doar cu produse de cea mai înaltă calitate, prin menținerea relațiilor pe termen lung cu partenerii și prin angajamentul autentic față de proiectele clienților.

Expirat
Inspector Calitate (CTC)  -  BMT Aerospace Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles