Inside Sales Representative

Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- 3 ani intr-o pozitie similara (marketing, vanzari consultative)
- constituie avantaj experienta in sfera vanzarilor tehnice
- abilitati analitice de prospectare si filtrare a bazelor de date
- bune abilitati de comunicare, relationare, ascultare, autocontrol, management al timpului
- atitudine proactiva orientata spre client si rezultate, perseverenta in atingerea obiectivelor
- cunostinte de lucru in CRM si MS Office

Descrierea jobului

DESCRIEREA POSTULUI:
Căutăm o persoana entuziasta si determinata care să ne ajute în eforturile noastre generale de a veni in intampinarea nevoilor clientilor nostri. Veți fi o parte integrantă a promovarii si ofertarii produselor pentru a atinge obiectivele propuse.

RESPONSABILITĂȚI:
- prospectarea pietei pentru identificarea clientilor potentiali
- identificarea nevoilor clientilor si a strategiilor acestora de investire
- promovarea si prezentarea produselor comercializate de companie
- gestionarea bazelor de date
- analiza activitatilor desfasurate, prelucrarea datelor si informatiilor statistice
- intocmirea de rapoarte specifice

VIGRA MARKETING & SERVICES S.R.L. este o companie cu +10 milioane euro cifra de afaceri in Romania si retea nationala de vanzari si service. Avand o experienta de +20 de ani in furnizarea de solutii integrate pentru procesele de productie, VIGRA este un partener strategic al liderilor de top din domeniile: masini unelte si instrumente de masurare, scule aschietoare, masini si utilaje, mentenanta industriala
Publicat 19 mai 2022 Reactualizat 18 iun. 2022 Expiră 18 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos