Publicat 03 Feb 2020 | Expiră 05 Mar 2020

Ingrijitoare copii 1-3 ani gradinita

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Centrul educational Nicoland cauta ingrijitoare pentru copii 1-3ani, program full time.

Cerințe: experiență de lucru cu cei mici.
Profil: persoană serioasă, reponsabilă, empatică, sociabilă, caldă și prietenoasă, să iubească mult copiii, să aibă o atitudine pozitivă, să aibă răbdare și să cunoască etapele de dezvoltare ale vârstei preșcolare.

Dorim să fie o persoană serioasă, reponsabilă, empatică, sociabilă, caldă și prietenoasă, să iubească mult copiii, să aibă o atitudine pozitivă, să îi placă provocările, să aibă răbdare și să cunoască etapele de dezvoltare ale vârstei preșcolare. Experiența de lucru cu cei mici reprezintă un avantaj.

Oferim o echipă unită și veselă, o ambianță de lucru plăcută, activă și oportunități de învățare.

Descrierea jobului

- preia copiii dimineața de la părinți și îi conduce în sala de activitate;
- însoțește copiii la toaletă, îi schimbă de scutec dacă este cazul;
- asistă la îmbrăcarea copiilor și îi însoțește pentru ieșirea în curte sau la alte activități;
- asigură sprijin copiilor la masă ;
- contribuie la pregătirea sălilor de activitate, de somn, de masă;
- sprijină educatoarea în activitatea zilnică;
- înlocuiește temporar (la nevoie) educatoarea sau asistenta de educatoare;
- însoțește copiii în zona de recepție pentru a fi preluați de părinți;

Nicoland este un centru educațional cu 6 principii pentru cei 6 ani ai copilului preșcolar: educație cu blândețe, respect față de copil, descoperirea talentelor, educație fără televizor, dragoste față de cărți, alimentație sănătoasă.

Expirat
Ingrijitoare copii 1-3 ani gradinita  -  Nicoland

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles