Ingineri/Operatori CNC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu 500 - 1000 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ce anume cautam la tine:
  • Cunostinte de CorelDraw, Mach 3, Microsoft Office;
  • Cunostinte de Artcam - prezinta avantaj;
  • Cunoştințe de desen tehnic industrial la nivel de înțelegere – interpretare, vederi, secțiuni, precizia dimensională și de formă;
  • Experienta in productie - prezinta avantaj;
  • Dorinta de evolutie si dezvoltare profesionala alaturi de echipa;
  • Studiile superioare in domeniul tehnic (inginerie) reprezinta un avantaj;
  • Riguros si perseverent.

Descrierea jobului

Ce va trebui sa faci?
  • Operarea mașinilor de tăiat, mașinilor de frezat, strungurilor și echipamentelor CNC;
  • Pregătirea dispozitivelor și instrumentelor pentru a facilita prelucrarea profilelor;
  • Oferirea sprijinului inginerilor programatori CNC în crearea programului de tăiere;
  • Executarea întreținerii planificate și neplanificate, precum și a activităților de service;
  • Asistență pentru asigurarea calității și fiabilității sistemelor și produselor;
  • Utilizarea echipamentelor de măsurare și control pentru a asigura calitatea dimensională a profilelor;
  • Oferirea suportului tehnic colegilor în rezolvarea situațiilor neprevăzute și în proiectarea pieselor;
  • Grija fata de toate SDV-urile necesare desfasurarii activitatii in cadrul sectiei de productie.

Cum te motivam?
  • Salariu fix, in functie de cunostinte si experienta;
  • Oportunitati de promovare si dezvoltare profesionala;
  • Training;
  • Tichete de masa;
  • Prime de sarbatori;
  • Bonusuri de performanta.
  • Teambuilding.

FabricaDeProfile este alcatuita din persoane extraordinare care impartasesc experientele si pregatirea lor membrilor echipei astfel ca fiecare sa isi poata atinge potentialul maxim.

Oferim flexibilitate si stabilitate, un mediu de lucru provocator care stimuleaza initiativa.
Angajatii au posibilitatea de a lua decizii legate de propria dezvoltare, iar noi le oferim instrumentele necesare.
Oferim sprijin pentru ca fiecare sa isi poata atinge obiectivele de dezvoltare ale carierei.

Vino in echipa noastra sa realizam impreuna reusite frumoase!
Publicat 29 oct. 2021 Reactualizat 26 nov. 2021 Expiră 28 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos