Publicat 25 Apr 2019 | Reactualizat 23 Mai 2019 | Expiră 26 Mai 2019

INGINER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Principalele cerinte dpdv profil personal (personalitate, caracter, calitati personale):
- Abilitati de planificare si prioritizare a activitatilor;
- Abilitati de comunicare, interrelationare si lucru in echipa;
- Initiativa si orientare spre invatare;
- Harnic, perseverent, onest si simt dezvoltat al responsabilitati.

Descrierea jobului

Responsabilitati ale postului:
- Intocmeste listele de materiale (BOM) pentru produsele si optiunile solicitate de client in comanda;
- Este atent la modificarile de design sau material, face modificarile necesare in sistemul informatic si comunica acest lucru persoanelor responsabile de la Inginerie si Logistica;
- Sesizeaza impactul problemelor aparute, gaseste solutii pentru rezolvarea acestora;
- Elaboreaza si verifica lista echipamentelor hidraulice in functie de comenzi si o transmite departamentului Productie saptamanal;
- Ia nota de reclamatiile provenite din partea clientului si participa la solutionarea acesteia ;
- Citeşte şi interpretează schiţe, desene tehnice, scheme şi rapoarte generate de calculator;
- Introduce si actualizeaza informaţiile necesare în programul de gestiune a producţiei;
- Acorda asistenta tehnica echipei de ingineri din productie.

Principalele cerinte dpdv tehnic (abilitati, competente, experienta anterioara etc.):
- Studii superioare tehnice-profil mecanic;
- Experimentat in citirea si interpretarea desenelor tehnice;
- Aptitudini in CAD 3D ( Inventor , AUTOCAD 3D)- optional;
- Cunoştinţe operare PC-pachetul MS Office nivel mediu (buna cunostere MS EXCEL);Limbi straine: Engleza - nivel mediu.

Compania Assa Abloy Entrance Systems Production Romania din Hunedoara face parte din grupul ASSA ABLOY fiind specializata in confectii metalice si in producerea de rampe metalice si componente ale acestora.
POSTUL ESTE LOCAT IN PARCUL INDUSTRIAL HUNEDOARA!

Expirat
INGINER  -  ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles