Publicat 19 Nov 2020 | Reactualizat 24 Nov 2020 | Expiră 19 Dec 2020

Inginer Vanzari

1 post
SALES ENGINEER

Ești interesat de perspectiva unei cariere profesionale de succes
într-o companie lider de piață în domeniul său de activitate care
investește constant în formarea profesională a angajaților și
răsplatește performanța în raport cu atingerea obiectivelor?
CANDIDATUL IDEAL

• Absolvent al:
* Universității de Construcții, Facultatea de Instalații;
* Universității Politehnica sau Universitate tehnică.
• Experiență de succes certificată în vânzări în domeniul HVAC, automatizărilor,
instalațiilor, etc;
• Abilități excelente de utilizare PC, un plus poate fi experiența în utilizarea unui
CRM;
• Abilități excelente de comunicare;
• Caracter integru și conduită morală;
• Ambițios și determinat în urmărirea obiectivelor;
• Disponibilitate pentru deplasări în zona alocată (zona de sud a României).

DETALIILE POSTULUI

Rolul Inginerului de Vânzări este:
• Să identifice proactiv clienți si să
determine nevoile acestora;
• Să mențină relații excelente cu firmele
de construcții/instalații;
• Să administreze și maximizeze
potențialului de business cu clienții
existenți;
• Inginerul de vânzări are abilitatea
tehnică și comercială să ofere consultanță
și să selecteze echipamentele în
concordanță cu specificațiile proiectului și
cu solicitările partenerului.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:

• Dezvoltarea unei cifre de vânzări
folosind canalele existente, dar și
dezvoltarea strategică de canale noi de
vânzare;
• Implementează strategiile de vânzare și
marketing ale companiei;
• Negociază proactiv fiecare oportunitate;
• Călătorește și vizitează clienții și
potențialii clienți;
• Participă la seminarii tehnice și
programe educaționale cu clienții;
• Comunică eficient în interiorul
organizației la toate nivelurile asigurând o
colaborare proactivă cu celelalte linii de
business;
• Urmărește și realizează vânzările
conform targetului alocat lunar,
trimestrial și anual.

CONDIȚII DE APLICARE
1. Primul pas al aplicarii este răspunsul la
mini-interviul online.
2. Pasul următor constă într-o conversație
telefonică scurtă de aproximativ 10 minute.
3. Interviul va avea loc la sediul companiei (în
situația în care restricțiile COVID-19 permit
acest lucru) sau online.
4. Dorim să vorbim cu campioni în vânzări.
5. NU aplicați dacă nu aveți determinarea și
ambiția necesară unui SUPERSTAR de vânzări.

DESCRIEREA COMPANIEI

ATX HVAC Distribution este probabil cel
mai sofisticat furnizor de echipamente
HVAC. Serviciile excelente și experiența
cumulată au recomandat-o pentru
parteneriate cu lideri mondiali din acest
domeniu precum Mitsubishi Heavy
Industries, CIAT, York-Johnson-Controls,
Camfil, Intesis-HMS, Air-Zone etc.
Inginer Vanzari  -  ATX HVAC DISTRIBUTION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles