Inginer vanzari proiecte

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cunostinte si abilitati necesare ocuparii postului de inginer vanzari:
• Studii de specialitate – instalatii - constructii
• Experienta de cel putin 2 ani de vanzari , de preferat echipamente pentru instalatii
• Foarte buna cunoastere a pietei in domeniul constructiilor
• Capacitate de a acumula, interpreta si transmite date tehnice;
• Experienta de utilizare Autocad – la nivel 2D
• Experienta de proiectare – un plus
• Expunerea la medii internationale – un plus
• Foarte bune abilitati de comunicare si relationare, orientare catre client
• Bune abilitati tehnice
• Orientare spre rezultate
• Capacitate de analiza
• Entuziasm si initiativa de a invata lucruri noi
• Disponibilitate de a calatori in tara si pe santier
• Permis conducere categoria B
• Limba engleza nivel mediu scris vorbit

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• Promovarea si vanzarea pompelor de caldura
• Promovarea si vanzarea obiectelor sanitare
• Promovarea si vanzarea sistemelor de incalzire in pardoseala
• Evaluarea pietei prin vizite catre clientii targetati
• Identificarea proiectelor de constructii
• Promovarea produselor catre arhitecti, firme de constructii, etc.
• Monitorizarea produselor concurentei – ce produse noi au aparut, calitatea produselor, perceptia clientilor fata de produsele concurentei
• Intocmirea periodica a rapoartelor de activitate
• Suportul oferit clientilor in gasirea solutiilor corespunzatoare cerintelor acestora.

Beneficii:

- Masina, Laptop si telefon de serviciu;
- Salariu atractiv si bonusuri in raport cu performantele;
- Training tehnic intern sau la producator.

Industrial Pipe Trading SRL este o societate 100% romaneasca, cu capital privat, in plina dezvoltare, care doreste sa isi mareasca echipa. Oferim servicii de inalta calitate, iar echipa noastra este pergatita special pentru montarea instalatiilor sanitare de lux, sistemelor de incalzire in prdoseala, a pompelor de caldura, instalatiilor electrice, instalatiilor termice, sistemelor de climatizare, centralelor termice cat si a panourilor fotovoltaice.
Publicat 13 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022