Publicat 05 Mai 2017 | Reactualizat 23 Mai 2017 | Expiră 05 Iun 2017

INGINER VANZARI domeniul infrastructurii rutiere-BZ,GL,VN,BR

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

CERINTELE POSTULUI:

* Absolvent studii superioare tehnice;
* Experienta minim 1 an post similar (comercializare produse si/sau servicii in industria infrastructurii rutiere si/sau feroviare, constructii);
* Cunstinte de marketing industrial – reprezinta AVANTAJ;
* Cunostinte operare PC: Ms Office, internet, SEAP – AVANTAJ;
* Permis auto, categoria B - cu experienta.

Descrierea jobului

SARCINI SI ATRIBUTII:

* Menţinerea şi dezvoltarea relaţiei directe cu clientii, in vederea obtinerii de comenzi pt produse din portofoliul companiei;
* Cresterea numarului de clienti;
* Conceperea si implementarea planurilor de dezvoltare;
* Monitorizarea pietei si a concurentei;
* Previzionarea si realizarea planurilor de vânzări lunare, trimestriale şi anuale;
* Elaborarea şi implementarea politicii de vânzări a societăţii;
* Indeplinirea atributiilor de marketing industrial
* Sustinerea de prezentari tehnice;
* Negocierea si urmarirea derularii contractelor;
* Se preocupa de/si raspunde de incasarea integrala a debitelor conform contractului;
* Furnizarea de rapoarte clare şi concise către superiori la termenele stabilite (vânzări, competiţie, etc.)

BENEFICII:
- Salariul fix NET lunar este de 2500 RON + bonificatii conform grilei de comisionare;
- Se ofera: auto la dispozitie, telefon, laptop, cazare si diurna pentru deplasari;
- Program de lucru: L-V 9.00-17.30 (specific activitatii de vanzari si in functie de nevoia din teritoriu / deplasari);
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE MULTINATIONALA CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE PRODUCTIA DE STRUCTURI DIN OTEL ONDULAT, STALPI METALICI PENTRU ILUMINAT PUBLIC SI CONDUCTE DE POLIETILENA SI ESTE FURNIZOR DE: PARAPETE, GEOSINTETICE, PANOURI FONOABSORBANTE, GABIOANE, SEPARATOARE DE HIDROCARBURI.

INGINER VANZARI domeniul infrastructurii rutiere-BZ,GL,VN,BR  -  MEDIA MARKET HUMAN RESOURCES