Publicat 08 Apr 2019 | Reactualizat 06 Mai 2019 | Expiră 09 Mai 2019

Inginer Utilitati - Calarasi (pachet relocare/ decont trans)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent de facultate tehnica, preferabil instalatii industriale
  • Experienta in constructii civile
  • Certificarile RSVTI, ISCIR constituie avantaj
  • Permis categoria B
  • Cunostinte engleza – nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Intocmeste rapoarte/informari despre stadiul lucrarilor efectuate in zona sa de responsabilitate. Intocmeste instructiuni de lucru pentru lucrarile de mentenanta specifice .
  • Intocmeste caiete de sarcini pentru lucrarile de mentenanta executate de firme exterioare. Colaboreaza cu Departamentul Achizitii pentru intocmirea contractelor de prestari servicii.
  • Coordoneaza activitatile de mentenanta, interventii tehnice si reparatii in sectorul fluide / utilitati. Supervizeaza firmele care executa lucrari in sectorul fluide / utilitati. Raspunde de montajul si functionarea optima a echipamentelor.
  • Isi insuseste toate procedurile de mentenanta fluide / utilitati si propune actualizarea lor, atunci cand este cazul. Raspunde de intocmirea planurilor de masuri pentru optimizarea costurilor de intretinere.
  • Este resposabil tehnic pentru contractele de utilitati in derulare.
  • Evalueaza furnizorii de bunuri si servicii, pentru domeniul sau de mentenanta.
  • Recomanda masuri si programe de intretinere preventiva eficiente pentru minimizarea opririlor productiei.
  • Asigura si pastreaza evidenta miscarii zilnice a acidului sulfuric in registre special destinate acestui scop (cantitati, date si utilizare).
  • Pastreaza toate documentele referitoare la operatiunile efectuate cu acidul sulfuric separat de alte documente cel putin 4 ani de la data intocmirii lor.
  • Estimeaza cantitatea de gaz natural si de motorina care se consuma anual, pe baza istoricului consumului.
  • Inregistreaza consumurile de gaze si motorina in maxim 2 zile de la incheierea lunii.
  • Transmite consumurile lunare de gaz natural si motorina de la pompele diesel de urgenta, incendiu si generatoare electrice, catre gestionarul care inregistreaza SAP si catre responsabil protectia mediului.
  • Transmite buletinele de analiza la fiecare aprovizionare cu motorina, catre responsabil protectia mediului.
  • Trasmite lunar catre responsabilul protectia mediului procesul verbal de predare-primire gaz natural intocmitimpreuna cu furnizorul de gaz natural.
  • Gestioneaza instalatiile sub presiune din cadrul fabricii.
  • Raspunde de instalatiile de gaz metan respectand legislatia in vigoare.
  • Raspunde de serviciile generale de intretinere, in sensul ca face demersuri pentru reparatii si intretinere amenajari interioare si exterioare (cladiri fabrica, Float, Coater, depozite, cladire administrativa, drumuri de acces, alei, spatii verzi, canalizari, platforme amenajate), gestioneaza sesizarile din teritoriul fabricii cu privire la defectiuni si necesar de reparatii prin contractarea acestor lucrari cu firme specializate: de instalatii sanitare, instalatii electrice, montaj, lucrari mecanice, etc.
  • Exploateaza sistemele informatice in conformitate cu Regulamentul de Ordine Interioara, Manualele de Politici si Proceduri si Carta Saint Gobain.
  • Coordoneaza activitatea ISCIR din intreaga fabrica si este responsabil de contractul cu firma externa care asigura activitatea de RSVTI.

TalentStream Romania este o companie de recrutare și selecție cu o crestere rapida si Consultanti dedicati gasirii celor mai valorosi specialisti �n urmatoarele industrii: Consumer Markets, Financial & Corporate Services, Industrial & Transportation, Real Estate & Construction, Healthcare; Technology Services; Professional Services

Expirat
Inginer Utilitati - Calarasi (pachet relocare/ decont trans)  -  Talent Stream

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles