Publicat 21 Oct 2019 | Expiră 20 Nov 2019

Inginer transporturi (auto) - funcție de management

1 post

Candidatul ideal

  • Studii superioare - de preferat Facultatea Transporturi, secția Autovehicule Rutiere.
  • Cunoștințe de mecanică auto și motoare (3,5 - 5 - 10 - 20 to).
  • Cunoștinte generale în domeniul auto.
  • Curs coordonator transport - reprezintă avantaj.
  • Cunoștinte de operare MS Office.
  • Capacitate de analiza și sinteză, lucru autonom, dar eficient în echipă.
  • Demonstrează gândire orientată spre eficiență operațională și economie.
  • Competențe de comunicare și conducere echipe.
  • Permis de conducere auto, minim categoria B.
  • Experiența de management reprezintă avantaj.

Descrierea jobului

Transavia gestionează un număr impresionant de mașini în parcul auto (distribuite în Alba Iulia, Brașov și Bocșa (CS), transportă mărfuri diverse pe rute naționale și internaționale, are propriul service auto care rezolvă problemele mecanice și electrice.

Procesul de coordonare eficientă a transporturilor, reparațiilor și managementul documentelor se bazează pe un specialist în domeniul auto, capabil să facă față unei activități incitante, provocatoare și complexe.

Postul pentru care candidezi are atribute de management, așa încât îți sunt solicitate competențe de planificare, evaluare, comunicare și motivare subordonați.

Nu te îngrijora dacă nu locuiești în Alba Iulia. Dacă îți dorești cu adevărat și crezi că poți să oferi un nivel ridicat de standard și profesionalism, te ajutăm să te acomodezi rapid în orașul nostru.

Printre altele:

  • Coordonezi activitatea de transport, în acord cu regulamentele în vigoare.
  • Eficientizezi procesul de întocmire a documentelor specifice (de transport, timpi de condus, de daune și reparații, autorizații, acte și documente ...).
  • Întocmești avize de reparații și decizi soluții mecanice.
  • Gestionezi problemele privind cartelele, cardurile tahograf, foi de parcurs.
  • Conduce și coordonează activitatea conducătorilor auto.
  • Desfășoară activități specifice de management (analize privind eficiența și economia proceselor interne, dispune măsuri, controlează).

Transavia este unul dintre cele mai reputate business-uri de familie românești, liderul național al industriei cărnii de pui, care operează sustenabil cu un model de business integrat vertical - de la cultivarea cerealelor in fermele Transavia, adaptarea acestora pentru hrana puilor, reproducție, incubație, ferme de creștere, abatoare, fabrică de procesare a cărnii și distribuție - pentru a oferi cel mai bun standard de calitate și siguranță alimentară consumatorilor români și de pretudindeni.

Inginer transporturi (auto) - funcție de management  -  Transavia

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles