Gratis

INGINER TOPOGRAF/GEODEZ SAU TEHNICIAN TOPOGRAF

TECHNOMETER MEASUREMENT SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Inginerul de pe șantierul feroviar sau de infrastructură este responsabil pentru efectuarea ridicărilor și generarea rapoartelor zilnice despre producție și activitățile de pe șantier, asigurându-se că toate informațiile necesare sunt capturate și raportate în mod precis și în timp util.

Descrierea jobului

• Managementul Documentelor: Gestionarea și organizarea tuturor documentelor companiei pentru șantierul asignat, atât fizice, cât și electronice, asigurându-se că sunt ușor accesibile și recuperabile;
• Colectarea Datelor de Progres: Colectarea datelor despre stadiul progresului activităților de pe șantier, incluzând munca finalizată, materialele utilizate și orele de muncă ale forței de muncă;
• Dezvoltarea Procedurilor: Dezvoltarea și implementarea procedurilor și proceselor specifice șantierului pentru optimizarea eficienței și asigurarea conformității cu standardele reglementare și de industrie;
• Conformitatea Documentației: Menținerea documentației specifice șantierului, asigurând conformitatea cu standardele reglementare și de industrie, și facilitând auditurile la nevoie;
• Colectarea Datelor: Colectarea datelor pe fiecare șantier , asigurându-se de acuratețea și completitudinea acestora;
• Coordonare: Coordonarea activităților de lucru direct cu echipa de operare pe șantier, urmând instrucțiunile conducerii și prioritizând sarcinile corespunzător;
• Raportare Zilnică: Producerea de rapoarte de servicii zilnice pentru a furniza actualizări precise și în timp util despre producția și activitățile de pe șantier, cu accent deosebit pe siguranță și conformitate.

Discutăm beneficiile în timpul interviului.

Technometer Middle East, fondată în 2013 la Abu Dhabi în Emiratele Arabe Unite, este o companie importantă în cadrul grupului Profile Middle East. Cu sedii regionale, cum ar fi Technodrone în Abu Dhabi, și o prezență internațională cu Technometer în România, compania se remarcă prin excelență în serviciile de inspecție și studiu în domeniul industrial, construcții pe teren și monitorizarea structurilor. Este una dintre primele companii private din Emiratele Arabe Unite care este complet autorizată pentru operațiuni comerciale cu drone. Cu zece ani de experiență, Technometer a lucrat la proiecte importante precum Proiectul Feroviar Etihad și Proiectul Giga Saudi NEOM. Astăzi, este un lider în domeniu, cu o inovație constantă pentru a satisface cerințele dinamice ale sectorului industrial și civil.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024