INGINER TEST SI AUTOMATIZARI, Departament Mentenanta

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Alatura-te echipei noastre fiind deschis oportunitatii pe care ti-o oferim! Asteptam cu interes sa te cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte:
  • Studii superioare tehnice si cunostinte tehnice in domeniul electric, electronic, automatizari;
  • Lb. Engleza la nivel mediu spre avansat; cunoasterea lb. Germane constituie avantaj;
  • Orientare spre rezolvare de probleme tehnice;
  • Abilitati de organizare si planificare;
  • Orientare spre analiza;
  • Orientare spre client;
  • Orientare spre rezultat si calitate.
  • Experienta pe o poziltie similara sau in domeniul automotive constituie avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului implica:
  • Implementarea, mentinerea si imbunatatirea proceselor de productie (test si automatizare) astfel incat sa satisfaca cerintele clientilor interni si externi, respectand regulile interne si politica Hirschmann.
  • Definirea celor mai bune practici in cadrul proceselor speciale astfel incat sa se asigure standardizarea modului de lucru (testare, masini automate si semiautomate).
  • Validarea interna a functionarii echipamentelor de test si automatizari.
  • Intocmirea si asigurarea instruirilor cu privire la documentatia necesara proceselor de test si automatizari.
  • Definirea si validarea parametrilor de proces; inregistrarea, actualizarea si verificarea fiselor parametrilor de proces astfel incat sa se utilizeze parametrii optimi in procesul de productie.
  • Instruirea operatorilor si tehnicienilor pentru ca acestia sa cunoasca modul de lucru la masinile speciale (testare, masini automate si semiautomate).
  • Creearea, actualizarea si comunicarea catre productie si management a rapoartelor saptamanale cu analiza pierderilor si eficienta utilizarii masinilor pentru a decide actiuni in vederea reducerii pierderilor.
  • Creearea, actualizarea si verificarea fiselor de intretinere zilnica (planificata) pentru a creste durata de viata a sculelor (echipamente de testat, masini automate si semiautomate).
  • Realizarea calibrarillor periodice la echipamentele de test electric conform planificarii SAP, respectand procedurile interne si incadrarea in termene.
  • Realizarea mostrelor de validare a echipamentelor de test si automatizari conform procedurilor interne.
  • Creearea, actualizarea si verificarea fiselor de intretinere zilnica (planificata) pentru a creste durata de viata a sculelor (testare electrica, teste de etansietate, echipamente automate) si pentru a elimina variatiile in process.
  • Emiterea, actualizarea si dupa caz aprobarea de proceduri si instructiuni de lucru pentru procesele pentru care este responsabil - echipamente de test si echipamente automate.
  • Definirea, actualizarea si verificarea listei cu piesele de schimb pe baza procedurii interne de lucru pentru a reduce la minimum defectiunile la echipamente datorate acestei cauze specifice.
  • Preluarea intiativei in coordonarea si rezolvarea problemelor, utilizand si intelegand datele de intrare (Ia decizii bazate pe date si este orientat inspre gasirea de solutii).
  • Analizarea defectiunilor echipamentelor de test si automatizari si coordonarea implementarii actiunilor corective necesare, analizand efectul defectiunilor echipamentelor asupra rezultatelor productiei si urmarind reducerea la minimum a timpilor de oprire a productiei.

Ca membru al echipei Hirschmann beneficiezi de:
  • Un mediu dе lucru tanar si dinamic;
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala;
  • Transport gratuit;
  • Tichete dе masa;
  • Tichete cadou;
  • Bonus anual dе performanta;
  • Abonament medical;
  • Abonament sala de fitness;
  • Al 13-lea salariu;
  • Bonus dе fidelitate.

Aplica acum! Asteptam cu interes sa te cunoastem!

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare.
Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto.
Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Personalul nostru este orientat spre dezvoltarea profesionala si personala iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!
Publicat 2 mai 2022 Reactualizat 30 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos