Inginer tehnolog in protectia mediului, deartament H&S

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!

Pentru ocuparea acestei pozitii este nevoie de:
  • Studii Tehnice Superioare;
  • Cunostinte legislatie privind SSM, SU;
  • Curs Responsabil protectia mediului si Curs managementul deseurilor
  • Limba engleza – nivel mediu;
Experienta in domeniu constituie avantaj

Daca detii urmatoarele competente:
  • Orientare spre client,
  • Abilitati de organizare,
  • Abilitati de analiza,
  • Spirit de echipa, creativitate,
  • Orientare spre rezultate,
  • Deprinderi de comunicare,
Aplica acum!

Beneficiile pe care le oferim sunt:
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala
  • Bonus anual de performanta
  • Bonuri cadou de sarbatori
  • Transport gratuit
  • Tichete de masa
  • Abonament medical
  • Al 13-lea salariu
  • Spor de fidelitate

Descrierea jobului

Pozitia face parte din cadrul Departamentului Health & Safety si presupune urmatoarele sarcini:
  • Responsabilitati in zona de SSM si SU.
  • Responsabilitatea de colectare si centralizare la zi a datelor referitoare la mediu si managementul deseurilor.
  • Responsabilitatea de a verifica zilnic modul de colectare / sortare / gestionare a deseurilor in aria de productie.
  • Promovarea constientizarii in intreaga organizatie a necesitatii satisfacerii cerintelor legale privind protectia mediului.
  • Asigurarea conformarii organizatiei la cerintele legale privind protectia mediului, verifica periodic legislativa privind protectia mediului si creaza rapoarte lunare privind managementul deseurilor din din organizatie.
  • Realizarea auditurilor in ceea de priveste organizarea protectiei mediului in cadrul organizatiei.
  • Emiterea, actualizarea si dupa caz aprobarea de proceduri si instructiuni de lucru pentru procesele pentru care este responsabil conform fisei de post, identificarea aspectelor de mediu si impacturile lor.
  • Elaborarea documentatiei pentru obtinerea actelor de reglementare, a programului de auto-monitorizare.
  • Instruirea personalului in domeniul protectiei mediului.
  • Identificarea, clasificarea si depozitarea corespunzatoare a deseurilor.
  • Elaborarea programului de reducere a deseurilor.
  • Elaborarea planului de management al deseurilor in cadrul organizatiei.
  • Intocmirea actelor de transport deseuri.

Hirschmann Automotive TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai. Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica. Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto.Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala. Personalul nostru este orientat spre dezvolatrea profesionala si personala iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos